0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

postimet e fundit në blog

Sport

Showing 25 – 30 of 30 results

MSM POWDER

FORMA BIOLOGJIKE E SULFURITMSM (Metil Sulfonil Metan) nxirret nga bimët dhe përmban sulfur. Sulfuri është një element i rëndësishëm në trupin e njeriut, pasi është gjithashtu një bllok ndërtimi i proteinave dhe një përbërës thelbësor i indeve lidhëse, lëngjeve të kyçeve, lëkurës dhe thonjve.MSM formohet nga rritja e algave në oqeane dhe avullohet në re. Në formën e shiut, ai bie përsëri në tokë dhe bëhet një lëndë ushqyese për të gjithë organizmat tokësorë. Është shumë i përqendruar në bimët e ekspozuara ndaj shirave të dendur – kryesisht te lëvorja e pishës, barishtet e egra, aloe vera, etj.Përdoret si suplement ushqimor dhe po bëhet gjithnjë e më popullor edhe si suplement kozmetik.IDE PËR PËRDORIM MSM PLUHUR NË KOZMETIKËN E PËRGATITUR VETË NË SHTËPI
  • Maskë për flokë me minerale MSM: Përzieni 1 lugë çaji pluhur MSM në vaj kokosi ekstra të virgjër dhe aplikojeni në flokë. Lëreni për rreth 20 minuta. Më pas lani flokët me shampo organike.
  • Skrab fytyre me mineral MSM: shtoni 1/2 lugë çaji pluhur MSM në vajin e bajames së ëmbël dhe masazhojeni butësisht në fytyrë. Pas peeling, shpëlajeni fytyrën.
1,000 L1,900 L

MSM TABLETA

FORMA BIOLOGJIKE E SULFURITMSM (Metil Sulfonil Metan) nxirret nga bimët dhe përmban sulfur. Sulfuri është një element i rëndësishëm në trupin e njeriut, pasi është gjithashtu një bllok ndërtimi i proteinave dhe një përbërës thelbësor i indeve lidhëse, lëngjeve të kyçeve, lëkurës dhe thonjve.MSM formohet nga rritja e algave në oqeane dhe avullohet në re. Në formën e shiut, ai bie përsëri në tokë dhe bëhet një lëndë ushqyese për të gjithë organizmat tokësorë. Është shumë i përqendruar në bimët e ekspozuara ndaj shirave të dendur – kryesisht te lëvorja e pishës, barishtet e egra, aloe vera, etj.Përdoret si suplement ushqimor dhe po bëhet gjithnjë e më popullor edhe si suplement kozmetik.
1,600 L

PROTEINA BIZELE BIO

Proteina lehtësisht të tretshme • Të rritura në mënyrë organike • Përmbajtje e lartë proteinash • 78 g proteina për 100 gr! • Pa sheqer • Përmbajtje e ulët yndyrnash të ngopura • Pëmbajtje e lartë mineralesh të rëndësishme
1,300 L

SLIMMING COFFEE WHEY PROTEIN

Formula jonë revolucionare e proteinës së hirrës me bazë bimore mbështet rritjen e muskujve dhe ofron të gjitha aminoacidet esenciale, plus dy përbërës të provuar për të nxitur humbjen tuaj në peshë: L-Carnitine dhe ekstrakt Guarana!L-Carnitine është një nga përbërësit natyralë më të studiuar për djegien e yndyrës dhe funksioni i tij kryesor është shndërrimi i yndyrës trupore në energji!Ekstrakti i guaranës ndihmon në djegien e yndyrnave duke rritur metabolizmin e tij në organizëm.Mbështetni rritjen e masës muskulore dhe luftoni peshën tuaj të tepërt nga të gjitha anët - kombinimi perfekt!Rekomandohet për atletë, përdorues rekreativë dhe individë me probleme në ndjekjen e dietave, por me dëshirën për të strukturuar muskujt dhe për të humbur peshë.
2,300 L

SPIRULINA TABLETA BIO

Spirulina është një algë blu-jeshile që është konsideruar si një nga organizmat më të vjetër në tokë. Ajo rritet në ujërat e kripura, në ujëra të freskëta dhe burimet e ujërave të freskëta. Kush mund ta përdorë?Spirulina është më e përdorshme nga atletët të cilët nuk përdorin proteina shtazore, si dhe personat që vuajnë nga anemia ose që nuk marrin mjaftueshëm hekur nga ushqimet.Është një burim i pasur proteinash,rreth 60 -70% të përmbajtjes së saj. Proteinat kontribuojnë në rritjen e masës muskulore dhe shëndetin e kockave. Spirulina është e njohur më së shumti tek atletët dhe njerëzit të cilët nuk konsumojnë proteina shtazore.Është një normalizues i shkëlqyer i sasisë së sheqerit në gjak, dhe ndihmon në ruajtjen e peshës. Është një burim i pasur hekuri. Hekuri luan rol në funksionimin e sistemit imunitar dhe kontribuon në reduktimin e lodhjes
2,300 L

SPIRULINA TABLETS

Spirulina është një algë blu-jeshile që është konsideruar si një nga organizmat më të vjetër në tokë. Ajo rritet në ujërat e kripura, në ujëra të freskëta dhe burimet e ujërave të freskëta. Kush mund ta përdorë?Spirulina është më e përdorshme nga atletët të cilët nuk përdorin proteina shtazore, si dhe personat që vuajnë nga anemia ose që nuk marrin mjaftueshëm hekur nga ushqimet.Është një burim i pasur proteinash,rreth 60 -70% të përmbajtjes së saj. Proteinat kontribuojnë në rritjen e masës muskulore dhe shëndetin e kockave. Spirulina është e njohur më së shumti tek atletët dhe njerëzit të cilët nuk konsumojnë proteina shtazore.Është një normalizues i shkëlqyer i sasisë së sheqerit në gjak, dhe ndihmon në ruajtjen e peshës. Është një burim i pasur hekuri. Hekuri luan rol në funksionimin e sistemit imunitar dhe kontribuon në reduktimin e lodhjes
1,700 L