0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

Home SuperFoods Rënia në peshë SLIMMING COFFEE WHEY PROTEIN

SLIMMING COFFEE WHEY PROTEIN

2,300 L

Formula jonë revolucionare e proteinës së hirrës me bazë bimore mbështet rritjen e muskujve dhe ofron të gjitha aminoacidet esenciale, plus dy përbërës të provuar për të nxitur humbjen tuaj në peshë: L-Carnitine dhe ekstrakt Guarana!

L-Carnitine është një nga përbërësit natyralë më të studiuar për djegien e yndyrës dhe funksioni i tij kryesor është shndërrimi i yndyrës trupore në energji!

Ekstrakti i guaranës ndihmon në djegien e yndyrnave duke rritur metabolizmin e tij në organizëm.

Mbështetni rritjen e masës muskulore dhe luftoni peshën tuaj të tepërt nga të gjitha anët – kombinimi perfekt!

Rekomandohet për atletë, përdorues rekreativë dhe individë me probleme në ndjekjen e dietave, por me dëshirën për të strukturuar muskujt dhe për të humbur peshë.

Efektet

Proteinë hirreHirra është një proteinë e plotë, me cilësi të lartë që përmban të gjitha aminoacidet thelbësore dhe kontribuon në rritjen dhe mirëmbajtjen e masës muskulore.Proteinë oriziProteinat e orizit kanë një profil pothuajse të plotë të aminoacideve, pasi përmbajnë 19 aminoacide, 9 prej të cilave janë esenciale.L-CarnitineL-Carnitine është një aminoacid thelbësor për metabolizmin e yndyrës, sepse siguron që acidet yndyrore me zinxhir të gjatë të transferohen në mitokondri, ku ato shndërrohen në energji.GuaranaGuarana kontrollon peshën trupore dhe kontribuon në metabolizmin e yndyrës. Përmban Guaraninë, shumë e ngjashme me kafeinën, por e absorbueshme shumë më ngadalë në qarkullimin e gjakut dhe për këtë arsye me një ndjesi më të shkurtër, më uniforme dhe të këndshme.Vitamina CVitamina C është një antioksidant i rëndësishëm që mbron qelizat tona nga stresi oksidativ. Kontribuon në funksionimin normal të sistemit imunitar.Vitamina B-kompleksB-kompleks është një grup vitaminash që janë të rëndësishme për sistemin tonë nervor. Përveç funksionit të përbashkët, secila nga vitaminat B ka edhe role të tjera të rëndësishme në trupin tonë, si parandalimi i lodhjes dhe mbështetja e sistemit imunitar.

Përdorimi

• Përzieni 30 g pluhur proteinash me 200 ml lëng (ujë, qumësht, pije bimore). Mund ta shtoni edhe në smoothie ose ta përdorni në shumë receta ëmbëlsirash të shëndetshme.Pijen e përgatitur e ruani në frigorifer dhe e konsumoni në të njëjtën ditë. Mos e ekspozoni paketimin ndaj burimeve të nxehtësisë dhe dritës direkte.Këshilla: Këshillohet që suplementi ushqimor të merret si pjesë e një diete të larmishme dhe të ekuilibruar dhe një stili jetese të shëndetshëm. Nuk duhet të tejkalohet sasia e rekomanduar ose doza ditore. Një shtesë ushqimore nuk është një zëvendësim për një dietë të ekuilibruar dhe të larmishme. Mbajeni larg fëmijëve!

Përbërësit

Përbërësit: proteinë hirre, proteinë orizi, emulsifikues: guar, akacie, aromë natyrale kafeje, L-carnitine, vitaminë C (acid askorbik), ekstrakt guarana (Paullinia cupana Kunth), vitaminë B-kompleks (thiaminmononitrate, riboflavin, hidroklorur piridoksine, cianokobalaminë, acid folik, kalcium-D-pantotenat, amid nikotinë), ëmbëlsues steviol glikozid.Përmban qumësht, laktozë. Mund të përmbajë gjurmë të glutenit, kikirikëve, arrave të pemëve, sojës dhe susamit.
Vlerat ushqyesePër 100 gPër porcion (30 g)
Energji1519 kJ/363 kcal456 kJ/109 kcal
Yndyrna5,7 g1,7 g
Nga të cilat të saturuara4,0 g1,2 g
Karbohidrate5,6 g1,7 g
Nga të cilat sheqerna3,9 g1,1 g
Fibra10 g3 g
Proteina66 g20 g
Kripë0,71 g0,21 g
L-carnitina600 mg
Ekstrakt Guarana’ 150 mg
   
Profili aminoacidikPër 100 gPër porcion (30 g)
Aspartico5,07 g1,52 g
Glutamico8,47 g2,54 g
Serina2,66 g0,80 g
Glicina0,92 g0,27 g
Istidina0,92 g0,28 g
Arginina1,28 g0,38 g
Theonina3,49 g1,05 g
Alanina2,41 g0,72 g
Prolina3,01 g0,90 g
Tirosina1,54 g0,46 g
Valina***2,93 g0,88 g
Metionina1,09 g0,33 g
Cisteina0,86 g0,26 g
Isoleucina***3,04 g0,91 g
Leucina***5,22 g1,56 g
Fenilalanina1,67 g0,50 g
Lisina4,52 g1,36 g
Insieme BCAA11,19 g3,36 g
  • ***BCAA (aminoacide me zinxhir të degëzuar)
 

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “SLIMMING COFFEE WHEY PROTEIN”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Cfarë pëlqejnë klientët