0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

Home SuperFoods Kolagjen BEAUTY COLLAGEN ME ACID HIALURONIK

BEAUTY COLLAGEN ME ACID HIALURONIK

2,500 L

A e dini se pas moshës 25 vjeçare shenjat e plakjes bëhen më të dukshme në sipërfaqen e lëkurës?

 Çfarë ndikon më shumë në gjendjen e lëkurës:

 • Kujdesi jo i duhur
 • Mbrojtje e pamjaftueshme nga dielli
 • Pluhurat
 • Ushqimi jo i shëndetshëm
 • Sigurisht që një faktor i rëndësishëm është edhe gjenetika jonë

Fatkeqësisht, edhe me gjenet më të mira, pas moshës 25 vjeç, prodhimi i dy elementeve kryesore të ndërtimit të lëkurës (kolagjenit dhe acidit hialuronik) fillon të ulet, me rreth 1.5% në vit.

Kjo bën që indet lidhëse në lëkurë të mos jenë më aq të forta dhe të zhdërvjellta, dhe lëkura fillon të humbasë lagështinë dhe elasticitetin. Shfaqen linja dhe rrudha dhe lëkura duket pa shkëlqim dhe pa jetë.

Nëse duam ta eliminojmë, e vetmja mënyrë është të zëvendësojmë acidin hialuronik dhe kolagjenin e humbur, dhe kështu të kujdesemi për një lëkurë të shëndetshme, me shkëlqim dhe elastike!

Do të vini re efektet pozitive jo vetëm në lëkurën tuaj, por edhe në flokët dhe thonjtë tuaj!

Rekomandohet:

Beauty Collagen me Acid Hialuronik dhe Koenzima Q10 ndihmon në ushqimin dhe hidratimin e lëkurës për një shkëlqim natyral, elasticitet dhe heqjen e rrudhave.
Rekomandohet  për këdo që do të mbrojë lëkurën e vet, ta bëjë atë të shkëlqejë në mënyrë natyrale dhe të largojë rrudhat.

Efektet

KOLAGJENI

Është proteina më e bollshme në trup. Është një komponent themelor i lëkurës, flokëve, thonjve, eshtrave dhe indit lidhës.

ACIDI HIALURONIK

Është një përbërës natyral i trupit të njeriut, i gjetur gjithashtu në indet lidhëse dhe lëkurë, ku siguron elasticitet. Acidi hialuronik është një komponent kyç i lëkurës së shëndetshme, kështu që mungesa e tij manifestohet kryesisht në lëkurë të thatë, joelastike dhe shfaqjen e rrudhave.

Q10

Koenzima Q10 është antioksidanti që mbron trupin tonë nga radikalet e lira. Është e pranishme në të gjithë organizmat e gjallë dhe sasia e saj zvogëlohet me kalimin e moshës.

BIOTINA

Ndihmon në ruajtjen e lëkurës, mukozave dhe flokëve.

VITAMINA C

Kontribuon në formimin e kolagjenit dhe funksionin normal të kockave, dhëmbëve, kërceve, mishit të dhëmbëve, lëkurës dhe enëve të gjakut.

ZINKU

Ndihmon në mbrojtjen e qelizave nga dëmtimi oksidativ.

Përdorimi

Përzieni 5 g (1 lugë brenda kutisë) në një gotë me ujë ambienti dhe pijeni një herë në ditë.Këshilla: Rekomandohet të mos e kaloni sasinë ditore të rekomanduar. Mbajeni larg fëmijëve! Një shtesë ushqimore nuk zëvendëson një dietë të ekuilibruar dhe të larmishme. Nuk rekomandohet përdorimi për nënat shtatzëna dhe ato me gji.

Përbërësit

Beauty Collagen me acid hialuronik – suplement ushqimor me ëmbëlsues.
 • Pluhur kolagjeni i hidrolizuar, maltodekstrinë, MSM, vitaminë C (acid askorbik), aromë natyrale limoni (3%), stabilizues: pluhur celulozë, acid hialuronik, glukonat zinku, ëmbëlsues steviol glikozid, koenzima Q10, D-biotin.
  për dozë (5 g)NRV
  Vitamina C250 mg312 %
  Zink5 mg50 %
  Biotinë50 µg100 %
  Acid hialuronik50 mg
  Coenzima Q1010 mg
  • * NRV = Vlera ditore e nevojshme

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “BEAUTY COLLAGEN ME ACID HIALURONIK”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Cfarë pëlqejnë klientët