0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

Home SuperFoods Sistemi imunitar KËRPUDHË CHAGA PLUHUR

KËRPUDHË CHAGA PLUHUR

3,300 L

Kërpudha Chaga rritet në pyjet e Siberisë veriore, Kanadanë veriore, Japoninë veriore dhe  në verilindje të Shteteve të Bashkuara.

Kërpudhat Chaga kanë polisakaride të pasura në beta-glucan.

Rekomandohet:

  • Për ata që duan të forcojnë sistemin imunitar
  • Vegjetarianët dhe veganët

Efektet

Kërpudha Chaga është e mirënjohur për vetitë e saj parandaluese dhe trajtuese të tumoreve, si dhe një stimuluese e fortë e sistemit imunitar, antivirale e fuqishme, reduktuese e inflamacioneve dhe përmirësuese e qëndrueshmërisë fizike. Në studimet e bëra në kafshët me kancer metastatik (ku tumori përhapet në pjesë të tjera të trupit, pas trajtimit me chaga u vu re një reduktim i tumorit në masën 60%. Gjithashtu, kjo kërpudhë ndihmon në forcimin e sistemit imunitar duke rritur prodhimin e disa qelizave imunitare, përfishrë interleukin6 dhe T limfocitet

Përdorimi

Rekomandohet të meret 5-10 gr në ditë. Mund të bëni çaj: zjeni një lugë çaji (5g) për 2 minuta, dhe pastaj lëreni të qëndrojë për gjysëm ore, kullojeni dhe është gati.Ju mund të shtoni pluhur chaga në muesli, smoothies, lëngje, kos dhe produkte të ngjashme.Këshilla:Rekomandohet të mos tejkalohet norma ditore.Mbajeni larg nga fëmijët!Për përdorimin gjatë shtatzanisë ose laktacionit, konsultohuni me mjekun tuaj.Suplement ushqimor i cili nuk përdoret si zëvendësues për një dietë të balancuar dhe të larmishme

Përbërësit

Pluhur i Kërpudhave Chaga (Inonotus obliquus),
  • Burim i beta glucans
  • I pasur në fibra dietike
 
nutritional valuesper 100g
energy1255 kJ / 300 kcal
fat1 g
 saturated fat0,1 g
carbohydrate75 g
 sugar0 g
dietary fiber60 g
protein12 g
salt0,01 g
RDI per 100g
beta glucans20 g

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “KËRPUDHË CHAGA PLUHUR”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Cfarë pëlqejnë klientët