0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

Home SuperFoods Sport PROTEINA BIZELE BIO

PROTEINA BIZELE BIO

1,300 L

Proteina lehtësisht të tretshme
• Të rritura në mënyrë organike
• Përmbajtje e lartë proteinash
• 78 g proteina për 100 gr!
• Pa sheqer
• Përmbajtje e ulët yndyrnash të ngopura
• Pëmbajtje e lartë mineralesh të rëndësishme

Efektet

Proteina e bizeles është e pasur në vitamina dhe minerale si vitamina E, hekur, magnez, zink, fosfor dhe kalium.
  • Hekuri ndihmon në çlirimin e energjisë gjatë procesit te metabolizmit, ndihmon në transferimin e oksigjenit në gjak dhe ndihmon në reduktimin e lodhjes.
  • Magnezi ndihmon në funksionet muskulare dhe në sintezën e proteinave.
  • Zinku luan një rol të rëndësishëm në sintezën proteinike.
  • Potasi ndihmon funksionet muskulare.

Përdorimi

Sasia ditore e rekomanduar është  10-20g (2-4 lugë çaji). Konsumojeni para ose pas ushtrimeve. Shtojeni në smoothie, lëngje frutash ose perimesh, apo supë. Në supë vepron dhe si një trashës.

Përbërësit

100% Proteina bizele (Pisum sativum)  bio-organike
Energy value1610 kJ / 380 kcal
Fat5.4 g
of which saturated fat1.1 g
Carbohydrates4.8 g
of which sugars0.1 g
Dietary fiber0.1 g
Protein78 g
Sol2.9 g
Vitamins and mineralsper 100 gNRV%
Vitamin E8.5 mg71%
Iron5 mg36%
Magnesium118 mg31%
Zinc2.5 mg25%
Phosphorus259 mg37%
Potassium823 mg41%
* NRV = nutritional reference value

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “PROTEINA BIZELE BIO”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Cfarë pëlqejnë klientët