Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

Home Vajra Kurativ Vajra Bimore VAJ AVOKADO FLORA

VAJ AVOKADO FLORA

2,000 L

Vaji bimor i Avokados është një vaj i jashtëzakonshëm për përdorim kozmetik. I pasur me acide yndyrore, vitamina A,B,C,D,E,K,  minerale si bakër, hekur, magnez, fosfori; fitokimikatet si beta-sitosterol, glutathione, etj, është shumë i rekomanduar sidomos për lëkurë të thatë.

Vaji i avokados rekomandohet gjerësisht për personat me lëkurë të thatë dhe te moshat e mëdha, apo dhe në personat që vuajnë nga ekzemat.

Është një element i rëndësishëm për trajtimet kundër diellit apo për lëkurat e dëmtuara nga klima, si hidratimi.
– Eshtë shumë aktiv për të gjitha llojet e lëkurës, kundër tharjes (rekomandohet të përdoret pas dushit, pas rrezeve të diellit ose solarit). Mund të bëhen përzierje të vajit të avokados, jojobës, si dhe vitaminës E, që merret nga vaji i bajames, ushqen lëkurën e fytyrës dhe të trupit, ndihmon qarkullimin e gjakut, në mënyrë stimuluese ndikon në rritjen e indeve dhe qelizave duke rritur forcën e tyre. Përmirëson rezistencën dhe vitalitetin e saj natyror. Ky vaj e mban lëkurën të re, elastike, të fortë dhe në të njëjtën kohë e bën atë të butë, të mëndafshtë dhe të shndritshme

-Mund të përdoret brenda çdo lloj shampoje për flokë normalë dhe për flokë të thatë ne sasi 8-10 gram vaj avokado, duke i dhënë flokëve volum dhe shkëlqim,

-Vaj avokados ushqen lëkurën, rigjeneron qelizat e lëkurës, ndihmon në hidratimin e lëkurës së thatë

Efektet

-Trajton aknet,-Pezmatimin lëkurës ,-Ekzema,-Psoriazis,-Nxit kolagjenin,-Forcon indet lidhore dhe elasticitetin e lëkurës,-Antioxidant,-Kundër plakjes, rudhosjes së lëkurës,-Zvogëlon rrathët…

Përbërësit

Vaj vegjetal i pastër 100% nga fruti i Avokados, i presuar në të ftohtë,  vitaminë E me origjinë bimore.99% e përbërësve janë me origjinë nga bujqësia organike e kontrolluar.Nuk përmban:Konservantë, ngjyrosës, alergjenë, PEG, substanca sintetike, derivate hidrokarbure, si dhe nuk i është nënshtruar ndonjë procesi kimik rafinimi.Çertifikimet:  Bio, Cosmos Organic, VeganOk, Cruelty Free, Lifegate Energy

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “VAJ AVOKADO FLORA”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Cfarë pëlqejnë klientët