0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

Home Fytyra Serum SERUM COENZIMA Q10

SERUM COENZIMA Q10

1,500 L

Një serum aktiv i pastër me një veprim të fuqishëm antioksidant që kundërshton formimin e radikaleve të lira, të cilat shkaktojnë plakjen e parakohshme.

30ml

Efektet

Koenzima Q10 është një molekulë që gjendet në të gjitha qelizat e trupit që ndryshe quhet edhe Ubiquinone. Me kalimin e viteve trupi ynë prodhon gjithnjë e më pak dhe është e rëndësishme që të merret përmes përdorimit të një serumi të tillë.Ky aktiv i pastër ka një veprim të fuqishëm antioksidant që kundërshton formimin e radikaleve të lira, të cilat shkaktojnë plakjen e parakohshme. Ajo rrit efektin e vitaminës E dhe vonon oksidimin e saj, duke i dhënë fytyrës një pamje më të re dhe më të freskët.Në të njëjtën kohë është në gjendje të stabilizojë barrierën lipidike, duke favorizuar funksionimin e duhur të membranave qelizore dhe duke kryer një veprim të vërtetë mbrojtës. Është një aktiv anti-rrudhë, energjik dhe gjallërues që i jep dritë edhe lëkurës më të lodhur!Shishja e bërë me plastikë të ricikluar, është e veshur me shtresë kundër rrezeve UV në mënyrë që efektiviteti i produktit që përmban brenda të jetë gjithmonë maksimal.
  • Koenzima Q10: antioksiduese, anti-rrudhë, rigjallëruese.

Përdorimi

Koenzima Q10 është i vetmi përbërës aktiv i pastër mbi bazë vajore. Për këtë arsye, përveç se mund ta përdorni direkt në lëkurë, për të përfituar sa më shumë nga vetitë e tij, ju rekomandojmë ta përdorni si përforcues për kremin ose vajin tuaj të preferuar. Mund ta përdorni në mëngjes dhe në mbrëmje në fytyrë të pastruar si përforcues, duke shtuar 1 ose 2 pika të produktit në kremin tuaj të fytyrës. Do ta bëjë strukturën e kremit shumë më të lehtë në prekje dhe të lehtë për tu përthithur, duke rritur efektivitetin e saj! Duke pasur parasysh bazën e saj vajore, është gjithashtu e përsosur për të rritur veprimin e vajrave. Kombinimi perfekt për një efekt anti-rrudhë! Vaji i trëndafilit është një nga përbërësit e këtij serumi.

Përbërësit

Ethylhexyl stearate, Ubiquinone (sol 1%).

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “SERUM COENZIMA Q10”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Cfarë pëlqejnë klientët