0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

Home SuperFoods Energji MAGNEZ CITRAT

MAGNEZ CITRAT

1,200 L

Magnezi është një mineral mjaft i rëndësishëm për funsksionimin e nervave dhe muskujve, përfshirë muskujt e zemrës. Mungesa e magnezit sjell lodhje, mungesë energjie, përgëndrimi dhe shqetësime muskulore, veçanërisht lodhje dhe ngërçe të muskujve.

Dhimbja e kokës është gjithashtu një pasojë e mungesës së magnezit.

Një i rritur ka nevojë për rreth 300-400 mg magnez në ditë për një funksionim normal të sistemit nervor dhe muskulor. Personat me aktivitet të lartë fizik kanë nevojë për një sasi më të madhe ditore.

Citrati i magnezit është një formë e magnezit, që e bën lehtësisht të përthithshëm nga organizmi.
375 mg magnez për dozë

Rekomandohet:

  • Personat që merren me sport
  • Personat me mungese magnezi
  • Personat që kanë dhimbje apo ngërçe të vazhdueshme muskulore.

Efektet

Magnezi luan një rol të rëndësishëm në shumë funksione kryesore të organizmit. Më të zakonshmet, janë të lidhura me funksionin e muskujve. Rekomandohet veçanërisht për personat që janë fizikisht aktivë.Magnezi ndihmon në mirëqënien e kockave dhe dhëmbëve.Parandalon lodhjen dhe kontribuon në funksionet normale psiko-fizike. Rekomandohet për personat me ngarkesë të lartë mendore

Përdorimi

Doza e rekomanduar ditore është 5 gram (një lugë që gjendet brenda kutisë). Treteni në një gotë me ujë të vakët dhe pijeni sapo të jetë tretur. Me 5 gram pluhur, ju konsumoni 375 mg magnez, sasi e mjaftueshme për të plotësuar nevojën ditore.Këshilla:Rekomandohet të mos tejkalohet norma ditore.Mbajeni larg nga fëmijët!Suplement ushqimor i cili nuk përdoret si zëvendësues për një dietë të balancuar dhe të larmishme.

Përbërësit

Citrat magnezi, maltodextrin, erythritol, shije natyrale portokalli (2,5 %), shije natyrale limoni (2,5 %), fibra bambuje, glukozite të stevias

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “MAGNEZ CITRAT”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Cfarë pëlqejnë klientët