0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

Home SuperFoods Sistemi imunitar MAGNEZ + GUARANA + B-KOMPLEKS + VITAMINË C

MAGNEZ + GUARANA + B-KOMPLEKS + VITAMINË C

1,400 L

A ndiheni shpesh të lodhur dhe pa energji?

A doni të përmirësoni natyrshëm nivelet e energjisë dhe përqendrimit tuaj?

Provoni formulën revolucionare të Magnezit, Guaranës, Vitaminave B dhe Vitaminës C!

Mungesa e magnezit mund të shfaqet si lodhje e pakëndshme, mungesë energjie, mospërputhje dhe mosfunksionim i muskujve, veçanërisht ngërçet e shpeshta të muskujve.

Guarana është një bimë e pyjeve të Amazonës në Brazil. Fruti përmban guaranë, e cila është pothuajse identike me kafeinën, vetëm se absorbohet shumë më ngadalë në qarkullimin e gjakut dhe për këtë arsye ka një ndjenjë më të gjatë, më të barabartë dhe më të këndshme.

B, Kompleks janë një grup vitaminash mjaft të rëndësishme për sistemin tonë nervor. Përveç funksionit të tyre të përbashkët, secila prej vitaminave B ka role të tjera të rëndësishme në trupin tonë, të tilla si parandalimi i lodhjes dhe forcimi i sistemit imunitar.

Acidi folik është i rëndësishëm për funksionimin normal të sistemit imunitar, si dhe për zhvillimin normal të fetusit gjatë shtatzënisë. Vitamina B2 është e rëndësishme për përthithjen dhe metabolizmin e hekurit, përveçse vepron si antioksidant dhe mbron qelizat tona nga stresi oksidativ.

Vitamina C është një antioksidant i rëndësishëm që mbron qelizat tona nga stresi oksidativ. Është e nevojshme për funksionimin normal të kockave, dhëmbëve, kyçeve, mishit të dhëmbëve, lëkurës dhe enëve të gjakut.

Efektet

FORMULA REVOLUCIONARE E VITAMINAVE, MINERALEVE DHE GUARANAS  PËR TË FUQIZUAR MUSKUJT, REZISTENCËN DHE MË SHUMË ENERGJI!
  • Guarana për rritjen natyrale të energjisë
  • Citrat magnezi me Bio-disponueshmëri optimale
  • 1000 mg (1250% NRV) Vitaminë C për dozë
  • Mbulon nevojat tuaja ditore me vitaminat B
  • Në trajtë pluhuri me shije të fantastike
  • Parandalon lodhjen dhe sforcimet
  • Ndihmon për të përmirësuar përqendrimin
  • Ndihmon në ruajtjen e funksionit normal të muskujve
  • Pa sheqer

Përdorimi

Doza e rekomanduar ditore është 5 gram (një lugë që gjendet brenda kutisë). Treteni në një gotë me ujë të vakët dhe pijeni.Këshilla:Rekomandohet të mos tejkalohet norma ditore.Mbajeni larg nga fëmijët!Suplement ushqimor i cili nuk përdoret si zëvendësues për një dietë të balancuar dhe të larmishme.

Përbërësit

Magnez + Guarana + B, kompleks + Vitaminë C ,  shtojcë dietike.Përbërësit: citrat magnezi, maltodextrin, vitaminë C (acid askorbik), aromë natyrore mango (3%), anti, aderent: fibra bambu, ekstrakt guarana, B, Kompleks (B1, B2, B6, B12, acid folik, acid pantotenik, niacinë)
 Për dozë (5 g)NRV%
Magnez187 mg50%
Vitaminë B10.6 mg50%
Vitaminë B20.7 mg50%
Vitaminë B60.7 mg50%
Vitaminë B121.25 μg50%
Acid Folik100 μg50%
Acid Pantothenic3 mg50%
Niacinë8 mg50%
Vitaminë C500 mg625%
* NRV = Vlera referuese e nevojës ditore

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “MAGNEZ + GUARANA + B-KOMPLEKS + VITAMINË C”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Cfarë pëlqejnë klientët