0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

Home Fytyra Pastë dhëmbësh PASTË DHËMBËSH PËR FËMIJË 0-6 VJEÇ

PASTË DHËMBËSH PËR FËMIJË 0-6 VJEÇ

600 L

Pastë natyrale dhëmbësh për tu kujdesur për buzëqeshjen e mrekullueshme të të vegjëlve dhe për t’i mbajtur të paprekur dhe me shkëlqim dhëmbët që do t’i dhurohen zanës së dhëmbëve. Ka një aromë të ëmbël luleshtrydheje dhe përmban lëng organik të aloe vera-s dhe ekstrakt calendule për të qetësuar, freskuar dhe mbrojtur gojën e fëmijës tuaj, duke ndihmuar në parandalimin e kaviteteve dhe formimit të gurëzave.

Pa fluor

Paketimi i pastës së dhëmbëve është bërë nga bioplastikë, e marrë nga kallami i sheqerit.

PËRBËRËSIT AKTIVË

Ekstrakt Kalendule: veprim qetësues dhe shërues

  • Lëng Aloe Vera: veprim mbrojtës dhe anti-inflamator
  • Silicë: heqja e butë e gurëzave
  • Portokalli i ëmbël: pastrues

Efektet

Ekstrakt Kalendule: veprim qetësues dhe shërues
  • Lëng Aloe Vera: veprim mbrojtës dhe anti-inflamator
  • Silicë: heqja e butë e gurëzave

Përdorimi

Shtrydhni pak pastë dhëmbësh në furçën e dhëmbëve dhe pastroni butësisht dhëmbët me lëvizje rrethore. Këndoni pa zë “shumë urime për ty….” dhe mos ndaloni së lari dhëmbët derisa të mbarojë kënga. Shpëlajeni gojën me ujë të bollshëm dhe jepini një puthje të pastër e të freskët atyre që ke pranë. Mbas kësaj, nëse është mbrëmje, shko drejt e në shtrat, nëse është mëngjes … nxito!

Përbërësit

Hydrogenated Starch Hydrolysate, Aqua, Glycerin, Hydrated Silica, Aloe Barbadensis Leaf Juice*, Calendula Officinalis Flower Extract*, Citrus Aurantium Dulcis Peel Oil*, Aroma*,  Xanthan Gum,  Potassium Sorbate,  Limonene°,  Mica, CI 77491.

(* nga bujqësia organike)

(** nga përbërësit natyralë).

Stearat etilheksil, Ubiquinone (koenzimë Q10)sol 1%.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “PASTË DHËMBËSH PËR FËMIJË 0-6 VJEÇ”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Cfarë pëlqejnë klientët