0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

FRUT BAOBABI BIO

2,000 L

Pluhuri i Baobabit meret nga fruti i pemës afrikane, e cila rritet në savanë. Baobabi është frut i cili është vlerësuar shumë për shekuj nga popullsia e Afrikës. Me përmbajtje më të lartë të vitaminës C se portokalli, me më shumë hekur se mishi i kuq dhe përmbajtje të lartë të mineraleve si kalciumi, kaliumi, magnezi dhe zinku, ai ka veti te veçanta ushqyese.

Është gjithashtu I pasur me vitaminë B1 dhe B6.

Rekomandohet:

  • Për të gjithë ata që duan të forcojnë sistemin imunitar
  • Për të gjithë ata të cilët nuk konsumojnë mjaftueshëm vitamina dhe minerale
  • Për vegjetarinaët dhe veganët

Efektet

Vitamina C është një antioksidant i pasur që mbron qelizat nga stresi oksidativ. Duke e përmbledhur, ajo luan një rol kyç në funksionimin e e sistemit imunitar, ndihmon në reduktimin e lodhjes, ndihmon clirimin e energjisë së metabolizmit dhe dhe rrit përthithjen e hekurit.

Vitamina B1 Ka rol në funksionimin e zemrës.

Vitamina B6 luan rol në rregullimin e veprimit hormonal dhe ndihmon në funksionimin normal psikologjik.

Hekuri luan rol në funksionet konjiktive dhe në formimin e qelizave të kuqe të gjakut dhe të hemoglobinës, ndihmon në clirmin e energjisë së metabolizmit dhe redukton lodhjen dhe dobësinë.

Kalciumi ndihmon në funksionimin normal të enzimave të tretjes dhe është i nevojshëm për mirëmbajtjen e dhëmbëve dhe kockave të shëndetshme.

Kaliumi luan rol në funksionimin e muskujve dhe mbajtjen në kontroll të presionit të gjakut.

Magnezi Ndihmon në funksionimin e sistemit nervor dhe luan rol në sintezën e proteinave.

Zinku luan rol në metabolizmin e karbohidrateve, në sintezën e ADN, fertilitetin dhe riprodhimin, si dhe ndihmon për flokë, thonj dhe lëkurë të shëndetshme.

Përdorimi

Rekomandohet të meret 3-6 gr në ditë (1-2 luge kafe). Miksojeni në lëngje, smoothies ose kos.Këshilla:Rekomandohet të mos tejkalohet norma ditore.Mbajini larg fëmijëve!Nuk rekomandohet përdorimi gjatë shtatzanisë ose periudhës së laktacionit.Suplement ushqimor I cili nuk duhet përdorur si zëvendësues për një dietë të balancuar dhe të larmishme.

Përbërësit

Pluhur Baobabi (Adansonia digitata)
I pasur me fibra dietike, vitaminë C, B1, B6, hekur, magnez, kalium, zink, kalcium Pa yndyrna
Vlerat ushqyeseper 100g
energy1110 kJ / 266 kcal
fat0,1 g
 saturated fat0,1 g
carbohydrate42,5 g
 sugar27,3 g
fiber43,7 g
protein2,2 g
salt0,02 g
 
RDI per 100g
vitamin C267 mg334 %
vitamin B10,32 mg29 %
vitamin B60,52 mg37 %
iron9,7 mg70 %
magnesium165 mg44 %
potassium1960 mg98 %
zinc8,4 mg84 %
calcium269 mg34 %
Rekomandohet marrja e përditshme për një të rritur mesatarisht  (8400 kJ / 2000 kcal).

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “FRUT BAOBABI BIO”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Cfarë pëlqejnë klientët