0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ne Tirane dhe mbi 8,000 lekë në qytete të tjera!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

Home Fytyra Hidratimi KREM NATE ANTIAGE

KREM NATE ANTIAGE

4,500 L

PËR LËKURË TË THATË DHE NORMALE, ME TENDENCË PLAKJE

PËR LËKURË DELIKATE DHE TË NDJESHME

Kremi i natës Karité është ideal për trajtimin natën të lëkurës së ndjeshme, të thatë ose normale.

I pasur me përbërës funksionalë bimorë, ndihmon lëkurën të përmirësojë elasticitetin dhe plasticitetin e epidermës, duke luftuar me efikasitet plakjen e indeve dhe duke parandaluar formimin e rrudhave.

PRODUKT I TESTUAR DERMATOLOGJIKISHT

50ml

Efektet

Trajtim specifik për kujdesin e lëkurës delikate dhe të ndjeshme, me tendencë plakje.Ka efekt të fuqishëm rinues dhe tonifikues.I pasur me Gjalp Shea dhe vajra bimorë të çmuar, ky krem ushqen lëkurën me përbërës aktivë shumë të ngjashëm me lipidet natyrale të epidermës.Përbërësit aktivë bimorë, lehtësisht të absorbueshëm, përmirësojnë elasticitetin dhe plasticitetin e epidermës, duke luftuar me sukses plakjen e indeve dhe formimin e rrudhave.Në mëngjes, pas zgjimit, lëkura do të jetë e butë, e shplodhur, me shkëlqim dhe gati të përballojë një ditë të re.Kremi i natës Karité është ideal për trajtimin natën të lëkurës së ndjeshme, të thatë ose normale. I pasur me përbërës funksionalë bimorë, ndihmon lëkurën të përmirësojë elasticitetin dhe plasticitetin e epidermës, duke luftuar me efikasitet plakjen e indeve dhe duke parandaluar formimin e rrudhave. Tradita për një fytyrë rinoreLinja kozmetike kurative për trajtimin e fytyrës me bazë Burro di Karitè (Gjalpi SHEA) me dhe vajra esencialë 100% të pastër, me origjinë bimore, efikase, të çertifikuara dhe të sigurta. Me veprim elastizues dhe rivitalizues për rrudhat. Burro di Karitè (Gjalpi SHEA) nxirret nga bima Butyrospermum parkii, e cila rritet në natyrë në disa rajone të Senegalit dhe Nigerisë.Ngjan me lisin, dhe vendasit e quajnë “Pema e rinisë dhe shëndetit”. Afrikanët e përdorin të gjithe bimën: druri i tij përdoret për ndërtim, dhe nga yndyra e farave të tij përftohet ky gjalp bimor i çmuar, të cilin e përdorin si për gatim dhe për mbrojtjen e lëkurës dhe të flokëve nga dielli, falë “faktorit 4” në përbërjen e tij, për një mbrojtje natyrale. Burro di Karitè (Gjalpi SHEA) ka veti dermoprotektive, zbutëse, qetësuese dhe rigjeneruese. Formon nje shtresë të lehtë mbi epidermë, që lejon këtë të fundit të respirojë pa u dehidratuar. Siguron ushqimin e lipideve pa bllokuar folikulat. Vetitë e tij rrjedhin nga përmbajtja shumë e pasur me acide të yndryrshme të pasaturuara dhe vitaminat. Si substancë funksionale, gjalpi shea është një element shumë i çmuar që krijon një krem eudermik, ushqyes, hidratant, rivitalizues, rigjenerues dhe elastizues.

Përdorimi

Aplikojeni çdo mbrëmje në lëkurën e fytyrës, mundësisht të kombinuar me Qumësht Detergjent, duke e masazhuar me kujdes, me lëvizje rrethore deri në përthithjen e plotë.

Përbërësit

Përbërësit funksionalë:Gjalp Shea (Burro di karitè)*, Vaj bimor i Avokados, Kokosit dhe Ullirit, Gjalp Cupuacu, Vajra Esencialë 100% të pastër të Amyris, Kamomilit, Temjanit, Galbanum, Ylang-Ylang, Kanellës, Portokallit, Limonit, Koriandrës, Karafilit, Vjollcës, Piperit të Zi, Patchouli-t, Livandos, Arrës Moskat, Barbarozës, Dafinës.*Përbërës me prejardhje nga Agrikultura Biologjike e Kontrolluar.Përbërësit:Aqua, Persea gratissima oil, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Squalane, Teobroma grandiflorum seed butter, Glycerin, Sodium Stearoyl Lactylate, Butyrospermum parkii butter, Hydrogenated Coconut oil, Sodium Phytate, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Glyceryl Caprylate, Xanthan Gum, Acacia farnesiana extract, Amyris balsamifera oil, Anthemis nobilis extract, Boswelia carterii extract, Ferula galbaniflua extract, Cananga odorata flower oil, Cinnamomum zeylanicum extract, Cinnamomum cassia extract, Citrus aurantium dulcis peel extract, Citrus medica limonum oil, Coriandrum sativum extract, Eugenia caryophyllus extract, Viola odorata, Lavandula hybrida oil, Myroxylon pereirae resin, Myristica fragrans extract, Pelargonium graveolens oil, Pimenta acris oil, Piper nigrum extract, Pogostemon cablin oil, Lactid Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Cinnamyl Alcohol, Citronellol, Eugenol, Geraniol, Linalool, Limonene.ÇERTIFIKIMET: BIO, COSMOS ORGANIC, VEGAN OK, CRUELTY FREE, LIFEGATE ENERGYPërbërës alergjikë, ngjyrosës, aroma sintetike, viskozantë sintetikë, derivate hidrokarbure.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “KREM NATE ANTIAGE”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Cfarë pëlqejnë klientët