Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

Home Fytyra Hidratimi KREM HIDRATUES & USHQYES

KREM HIDRATUES & USHQYES

1,700 L

Me vajra të pastër të Jojoba, Ylang-Ylang dhe ekstrakt të gjetheve të Mëllagës.

Për të gjitha llojet e lëkurës.

Produkt i çertifikuar bio-organik.

50ml

Efektet

Kremi hidratues me vajra të pastër të Jojoba, Ylang-Ylang dhe ekstrakt të gjetheve të Mëllagës dhe xhel të Argjilës së Gjelbër është krem fytyre që hidraton, ushqen dhe mbron lëkurën. Në saj të veprimit koloidal të xhelit të Argjilës së gjelbër të tharë në diell, ushtron edhe veprim anti-rrudhë, duke e mbajtur lëkurën më të butë dhe elastike. Mund të përdoret në mëngjes si një krem hidratues dhe në mbrëmje si krem ushqyes.Efektet e përbërësve:Vaji JojobaVaji i Jojoba-s dallohet për forcën e tij për të aktivizuar proçeset e ndërtimit të qelizave në lëkurë, rregullon mekanizmin e ekulibrit të lagështisë dhe siguron një mbrojtje natyrale kundër faktorëve të jashtëm si p.sh: nxehtësia, lagështia dhe pluhurat. Gjithashtu ky vaj konsiderohet një lëndë natyrale për një numër të ndryshëm bakteriesh dhe mukozash.

Përdorimi

Aplikoni një shtresë të hollë në lëkurën e fytyrës dhe gushës, dhe përhapeni me mollëzat e gishtave deri sa të përthithet plotësisht nga lëkura.

Përbërësit

Aqua, Simmondsia Chinensis Oil, Alcohol, Potassium Palmitoyl Hydrolyzed Ëheat Protein/Glyceryl Stearate/Cetearyl Alcohol, Glycerin, Cetyl Alcohol, Cananga Odorata Floëer Oil*, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Triticum Vulgare Germ Oil, Malva Sylvestris Leaf Extract, Theobroma Cacao Butter, Butyrospermum Parkii Butter, Cera Alba, Calendula Officinalis Floëer Extract, Pelargonium Graveolens Oil*, Lavandula Hybrida Oil*, Solum Fullonum, Styrax Benzoin Resin Extract, Berberis Vulgaris Bark Extract, Lactic Acid.*Përbërës të vajrave esencialë natyralë: Benzyl Alcohol, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicilate, Eugenol, Farnesol, Geraniol, Isoeugenol, Linalool, Citronellol,Limonene.Çertifikimi: BDIH – ICEA – LAV.Përbërësit bio: Simmondsia Chinensis Oil, Alcohol, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Butyrospermum Parkii Butter.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “KREM HIDRATUES & USHQYES”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Cfarë pëlqejnë klientët