0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

Home SuperFoods Detoksifikimi ANTI AGE SUPERMIX

ANTI AGE SUPERMIX

2,000 L

Përzierja e superfoods anti-AGE përmban kakao të papërpunuar, fara chia, shu wu, astragalus dhe sheqerna mesquite.

Kush mund ta përdorë?

  • të gjithë ata që dëshirojnë të  përmirësojnë mirëqenien e tyre të përgjithshme
  • të gjithë ata që duan rinovimin e trupit të tyre
  • të gjithë ata që janë nën stres
  • të gjithë ata që duan të forcojnë sistemin imunitar

Efektet

Formula me astragalus vepron lehtësisht në anti-plakje, forcon sistemin imunitar, rregullon sheqerin në gjak, si dhe presionin e gjakut. Mbështet funksionimin e sistemit imunitar dhe pengon formimin e radikalëve të lirë, sepse është arritja me antioksidantë. Me veprim të fortë antioksidant, ai mbron qelizat nga dëmtimi i stresit oksidativ. Përveç kësaj, ajo luan rol aktiv në përtëritje natyrale të lëkurës dhe ndihmon në ruajtjen e fleksibilitetit dhe elasticitetit të lëkurës. Ajo stimulon, forcon, rrit vitalitetin dhe promovon mirëqenien e përgjithshme.Antioksidantët ngadalësojnë ose madje ndalojnë plotësisht oksidimin e molekulave (lidhja e oksigjenit) në mënyra të ndryshme. Për shkak të këtyre karakteristikave, antioksidantët njihen si “kapësa” të radikaleve të lira që janë të dëmshme për trupin tonë dhe shkaktojnë stres oksidativ. Në format më të buta radikalet e lira nxisin plakjen e lëkurës, dëmtojnë sistemin imunitar, zvogëlojnë aftësinë fizike dhe ndikojnë në sistemin nervor. Përveç kësaj, antioksidantë  rrisin thithjen e ushqyesve në trupin tonë.

Përdorimi

Doza e rekomanduar ditore është 15 gram (3 lugë caj). Shtojeni në  pije tuaj të preferuar

Këshilla:

Rekomandohet të mos tejkalohet doza e rekomanduar

Mbajeni larg fëmijëve!

Shtojca dietike nuk duhet të përdoret si zëvendësim për një dietë të ekuilibruar dhe të ndryshme.

Përbërësit

Pluhur kakao (Theobroma cacao), pluhur Chia (Salvia hispanica), Shu ëu pluhur (Fallopia multiflora), Mesquite pluhur (Prosopis pallida), Astragalus pluhur (Astragalus membranaceus)
Vlerat ushqyesepër 100 g
energy1615 kJ/386 kcal
fat9,68 g
saturated fat4,6 g
carbohydrate50,34 g
sugar11,58 g
fiber26,41 g
protein19,86 g
salt0,29 g

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “ANTI AGE SUPERMIX”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Cfarë pëlqejnë klientët