0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

Home SuperFoods Detoksifikimi ÇAJ MATCHA LATTE

ÇAJ MATCHA LATTE

1,200 L

Çaji Matcha është një çaj i pasuruar me kanellë dhe qumësht orizi dhe i ëmbëlsuar në mënyrë natyrale me Carob. Përmirëson përqëndrimin dhe memorjen, rrit energjinë dhe është një burim i madh antioksidantësh për shkak të përbërësve aktivë matcha, kanellë dhe xhinxher.

 • Matcha përftohet nga gjethet e çajit jeshil të thara dhe të grira, dhe është cilësia më e lartë dhe më e fortë e çajit jeshil. Është një burim i pasur fenolesh dhe vitamine C.
 • Kanella është një erëz shumë e dobishme për shëndetin. Ajo forcon sistemin imunitar dhe përmirëson tretjen, rrit energjinë dhe vitalitetin e organizmit, ndihmon në mbajtjen nën kontroll të diabetit dhe përmirëson sistemin kardiovaskular.
 • Xhinxheri është mjaft i pasur me antioksidandë dhe forcon sistemin imunitar.
 • Carob është një ëmbëlsues 100% me shije karamele, i rekomanduar dhe për diabetikët.

Efektet

Një përzierje me matcha, kanellë dhe xhinxher

 • Përmirëson përqëndrimin dhe memorjen
 • Rrit energjinë
 • Burim antioksidantësh
 • Produkt i çertifikuar Bio-Organik
  Rekomandohet për:
  • Personat që duan një zëvendësues të shëndetshëm dhe natyral të kafes.
  • Personat që duan të rrisin përqëndrimin dhe memorjen
  • Personat që kanë lodhje të vazhdueshme dhe u nevojitet energji

Përdorimi

Doza ditore e rekomanduar është 10 gr (2 lugë caji). Hidheni në një gotë me ujë ose me qumësht dhe përziejeni mirë.

Përbërësit

Qumësht orizi pluhur, matcha (çaj jeshil Japonez), carob, kanellë, xhinxher.
Vlerat ushqyese për 100 gpër racion (10 g)
Vlerat energjitike367 kcal / 1536 kJ37 kcal / 154 kJ
Yndyrnanga të cilat yndyrna të ngopura3,5 g2,1 g0,3 g0,2 g
Karbohidratenga të cilat sheqerna72,8 g17,3 g7,2 g1,7 g
Proteina7,4 g0,7 g
Kripë0,1 g0,01 g

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “ÇAJ MATCHA LATTE”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Cfarë pëlqejnë klientët