0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

Home SuperFoods Sistemi imunitar GOLDEN Q10 COENZYME

GOLDEN Q10 COENZYME

1,400 L

A keni filluar të vëreni që lëkura juaj po humbet elasticitetin dhe shkëlqimin?

A keni filluar të vini re rrathë të errët më të dukshëm?

Me kalimin e moshës, përmbajtja e koenzimës Q10 në indet fillon të bjerë, dhe rënia më e madhe ndodh midis moshës 25 dhe 40 vjeç, e cila është një fenomen fiziologjik krejtësisht normal.

Mungesa e koenzimës Q10 është veçanërisht e dukshme tek individët me çrregullime të ndryshme gjenetike, sëmundje kronike ose kur marrin ilaçe specifike që përshpejtojnë më tej plakjen e lëkurës.

Nëse duam të mbajmë një nivel normal të koenzimës Q10 dhe të sigurojmë antioksidantë shtesë për të mbrojtur lëkurën nga plakja dhe dëmtimi UV, është e rëndësishme të zëvendësoni këto elementë të humbur!

Golden Q10 me fuqinë e madhe të koenzimës Q10, Vitaminës C dhe vitaminave B, ndihmon në parandalimin e dëmtimit të lëkurës dhe plakjes.

Koenzima Q10 përfshihet në proceset e transferimit të energjisë brenda qelizës, duke vepruar si një antioksidant dhe si një transportues protonesh.

Vitamina C vepron si një antioksidant i fuqishëm që mbron qelizat nga plakja dhe ndihmon në parandalimin e dëmtimit oksidativ nga rrezet UV. Eshtë e nevojshme për funksionimin normal të kockave, dhëmbëve, kërcit, mishit të dhëmbëve, lëkurës dhe enëve të gjakut.

Vitaminat B-kompleks janë një grup vitaminash shumë të rëndësishme për sistemin tonë nervor. Përveç funksionit të tyre të përbashkët, secila prej vitaminave B ka role të tjera të rëndësishme në trupin tonë.

Acidi folik është i rëndësishëm për funksionimin normal të sistemit imunitar, si dhe për zhvillimin normal të fetusit gjatë shtatzënisë. Vitamina B2 është e rëndësishme për përthithjen dhe metabolizmin e hekurit, përveçse vepron si antioksidant dhe mbron qelizat tona nga stresi oksidativ.

Efektet

Formulë revolucionare me Koenzimë Q10, Vitaminë C dhe B-kompleks për mbrojtje nga dëmtimi oksidativ

  • Formulë e fuqishme për rezultate optimale
  • 1000 mg (1250% NRV) të Vitaminës C për dozë
  • Mbulon nevojat tuaja ditore me Vitaminë B-kompleks
  • Në trajtë pluhuri me shije të fantastike
  • Mbron qelizat nga plakja
  • Ndihmon në parandalimin e dëmtimit oksidativ nga rrezet UV
  • Kontribuon në funksionimin normal të sistemit imunitar
  • Kontribuon në metabolizmin e energjisë
  • Pa sheqer

Përdorimi

Doza e rekomanduar ditore është 5 gram (një lugë që gjendet brenda kutisë). Treteni në një gotë me ujë të vakët dhe pijeni.Këshilla: Rekomandohet të mos tejkalohet norma ditore. Mbajeni larg nga fëmijët! Suplement ushqimor i cili nuk përdoret si zëvendësues për një dietë të balancuar dhe të larmishme.

Përbërësit

Golden Q10 – shtesë dietike.Përbërësit: maltodextrin, vitaminë C (acid askorbik), aromë natyrale portokalli (3%), anti-adherent: fibra bambuje, vitamina B-kompleks (B1, B2, B6, B12, acid folik, acid pantotenik, niacinë), koenzimë Q10, glikozide stevioli.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “GOLDEN Q10 COENZYME”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Cfarë pëlqejnë klientët