Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

Home SuperFoods Bukuri BIO MACA POWDER

BIO MACA POWDER

900 L1,900 L

Maca është një bimë e Andeve, nga të paktat që ka arritur të përshtatet me kushtet e vështira në një lartësi mbi 4400 metra, ndaj konsiderohet një bimë jashtëzakonisht e qëndrueshme. Maca është vlerësuar me shekuj nga indianët peruan për pjesën e saj nëntokësore të rrënjës, e cila me të drejtë quhet “rrënja e mrekullisë”. Inkasit përdorën maka për të rritur forcën dhe qëndrueshmërinë gjatë luftimeve.

Kushti që Maca të përmbajë një sasi të mjaftueshme të përbërësve aktivë është që të rritet në lartësinë maksimale të mundshme. Maca jonë vjen nga lartësitë e Perusë. Është gjithashtu shumë e rëndësishme që maca të thahet natyrshëm në diell për dy muaj.

Substancat medicinale të makës mblidhen në rrënjën në formë zemre. Rrënja hahet e papërpunuar, thjesht e tharë dhe e bluar.

SKU: N/A

Efektet

  1. E pasur me antioksidantë
  2. Rrit energjinë, Humorin dhe Memorien
  3. Përmirëson shëndetin seksual të femrës
  4. Balancon nivelet e Estrogjenit
  5. Rrit fertilitetin tek meshkujt
  6. Ka veti adaptogjene (kundër ankthit dhe stresit mendor & fizik)

Përdorimi

Sasia e rekomanduar ditore është 3-5 g (1 lugë çaji). E përzieni në lëngje frutash ose perimesh, mund ta përzieni edhe me ujë. Maca ka një shije paksa të ëmbël që është e mrekullueshme në kombinim me kakaon.

Mund të bëni edhe kafe të shijshme me pluhur Maca.

Këshilla: Mos e tejkaloni sasinë ditore të rekomanduar. Një suplement ushqimor nuk është zëvendësues për një dietë të ekuilibruar dhe të larmishme. Ruhet në një vend të freskët dhe të thatë. Mbajeni larg fëmijëve!

Përbërësit

  Pluhur maca (Lepidium meyenii) * (100%). * e çertifikuar bio-organike

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “BIO MACA POWDER”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Cfarë pëlqejnë klientët