0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

Ofertë!

OK! STEROL FORTE

Çmimi origjinal qe: 3,000 L.Çmimi i tanishëm është: 2,100 L.

E testuar klinikisht me formulën 6-në-1 për reduktimin e kolesterolit të keq

Formulë e patentuar Lipophytol®; rezultatet e para në vetëm 6 minuta.

  • E vërtetuar klinikisht se redukton në mënyrë natyrale nivelet e kolesterolit të keq
  • Përmirëson shëndetin e zemrës
  • Kontribuon në ruajtjen e niveleve normale të kolesterolit në gjak
  • Përmirëson qarkullimin e gjakut
  • Ndihmon në normalizimin e nivelit të lipideve në gjak
  • Parandalon akumulimin e yndyrës rreth mëlçisë

Studimet kanë treguar se një ulje prej 10% e nivelit të kolesterolit në gjak ul rrezikun e sëmundjeve kardiovaskulare me 19% deri në 54%, në varësi të moshës.

8 nga 10 përdorues kanë raportuar përmirësim të nivelit të kolesterolit pas vetëm 14 ditësh përdorimi.

Efektet

PËRBËRËS ME VEPRIM TË GARANTUARLipophytol® sterole bimorePija përmban Lipophytol®, sterole bimore të cilat reduktojnë ndjeshëm përqendrimin e kolesterolit VLDL dhe LDL.Ekstrakti i shafranit të Indisë (curcuma) dhe AngjinaresKurkuma ose siç njihet ndryshe shafrani i Indisë ndihmon për qarkullimin e gjakut dhe shëndetin e zemrës dhe angjinarja ndihmon në stabilizimin në nivele normale të lipideve në gjak. Vitamina B-KompleksVitaminat B, veçanërisht niacina (e njohur edhe si vitamina B-3), ndihmojnë në rritjen e niveleve të kolesterolit “të mirë” HDL.

Përdorimi

Përzieni nga 1 lugë (3 g) dy herë në ditë në një gotë me ujë. Efekti arrihet me një marrje ditore prej të paktën 800 mg sterole bimore.

Këshilla: Mos e tejkaloni sasinë ditore të rekomanduar. Një suplement ushqimor nuk është zëvendësues për një dietë të ekuilibruar dhe të larmishme. Ruhet në një vend të freskët dhe të thatë. Mbajeni larg fëmijëve!

Përbërësit

OK! Sterol Forte – suplement ushqimor.maltodekstrinë, sterole bimore Lipophytol®, pluhur shafran i Indisë (Curcuma longa), aromë natyrale limoni, stabilizues: celulozë, ekstrakt shafran i Indisë (Curcuma longa L.), ëmbëlsues steviol glikozid, kompleks B (vitaminë B1 (mononitrate tiamine), vitaminë B2 (riboflavinë), vitaminë B3 (niacinamid), vitaminë B5 (kalcium-D-pantotenat), vitaminë B6 (hidroklorur piridoksine), vitaminë B9 (acidi folik), vitaminë B12 (cianokobalaminë), ekstrakt i angjinares (Cynara scolymus L.)
për dozë (6 g)
Lipophytol® sterole bimore800 mg
Kurcumin16 mg
Ekstrakt argjinare6 mg
B-Kompleks15 mg (30 % NRV*)
Vitamina B10,33 mg (30 % NRV*)
Vitamina B20,4 mg (30 % NRV*)
VitaminaB34,8 mg (30 % NRV*)
Vitamina B51,8 mg (30 % NRV*)
Vitamina B60,4 mg (30 % NRV*)
Vitamina B960 µg (30 % NRV*)
Vitamina B120,7 µg (30 % NRV*)
* NRV – vlera e nevojës ditore

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “OK! STEROL FORTE”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Cfarë pëlqejnë klientët