Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

Kolagjen i paster dhe perfitimet e tij

Kolagjen i paster, per kocka dhe nyje te shendetshme, floke me volum, lekure te lemuar dhe thonje.
Prodhimi i kolagjenit reduktohet pas moshës 20 vjecare, që do të thotë se degradimi i kolagjenit është më i shpejtë sesa sinteza e kolagjenit.Sasia e kolagjenit mund të reduktohet për 30% deri në moshën 45 vjecare, gjë që çon në shenja të dukshme të plakjes së lëkurës, shfaqjen e rrudhave, dobësimin e thonjve, flokët e hollë dhe aftësi  lëvizëse të reduktuara.

Kolagjen i paster përmirëson rinon lëkurën, thonjtë dhe përmirëson shëndetin e flokut, kockave dhe muskujve.
Kolagjeni është proteina më prezente  në trupin tonë. Kolagjeni i  hidrolizuar arrin  shpejt rezultatin e dëshiruar në trup, pasi ka aftësinë të përthithet lehtësisht nga organizmi.Kolagjeni  është  një pjesë  shumë e rëndësishme e indeve lidhëse,  pasi i siguron këtyre indeve elasticitet dhe forcë. Kolagjeni  është prezent kryesisht në flokë, thonj, lëkurë, indet e buta, kocka dhe muskuj.
Shiko disa prej kolagjene-ve duke klikuar ketu.

Kolagjeni i paster rekomandohet:

  • Për të gjithë ata që duan të kenë lëkurë, thonj dhe flokë të bukur.
  • Për personat që merren me sport
  • Për personat që kanë probleme me artritet

Kolagjen i paster, per kocka dhe nyje te shendetshme, floke me volum, lekure te lemuar dhe thonje.
Prodhimi i kolagjenit reduktohet pas moshës 20 vjecare, që do të thotë se degradimi i kolagjenit është më i shpejtë sesa sinteza e kolagjenit.Sasia e kolagjenit mund të reduktohet për 30% deri në moshën 45 vjecare, gjë që çon në shenja të dukshme të plakjes së lëkurës, shfaqjen e rrudhave, dobësimin e thonjve, flokët e hollë dhe aftësi  lëvizëse të reduktuara.

Kolagjen i paster përmirëson rinon lëkurën, thonjtë dhe përmirëson shëndetin e flokut, kockave dhe muskujve.
Kolagjeni është proteina më prezente  në trupin tonë. Kolagjeni i  hidrolizuar arrin  shpejt rezultatin e dëshiruar në trup, pasi ka aftësinë të përthithet lehtësisht nga organizmi.Kolagjeni  është  një pjesë  shumë e rëndësishme e indeve lidhëse,  pasi i siguron këtyre indeve elasticitet dhe forcë. Kolagjeni  është prezent kryesisht në flokë, thonj, lëkurë, indet e buta, kocka dhe muskuj.
Shiko disa prej kolagjene-ve duke klikuar ketu.

Kolagjeni i paster rekomandohet:

  • Për të gjithë ata që duan të kenë lëkurë, thonj dhe flokë të bukur.
  • Për personat që merren me sport
  • Për personat që kanë probleme me artritet

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

spot_img

postimet e fundit në blog