0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

Home Fytyra Hidratimi SERUM VITAMINË C

SERUM VITAMINË C

1,600 L

Kurrë më pa këtë serum në rutinën tuaj të bukurisë!

Jemi mësuar të përfitojmë nga vetitë e saj të dobishme përmes lëngjeve të agrumeve por ajo që duhet të dimë është se Vitamina C është gjithashtu një super aleat për lëkurën tonë!

30ml

Efektet

Acidi askorbik, i njohur si Vitamina C, është një koncentrat i vërtetë i mirëqenies me veti të shumta për shëndetin e lëkurës! Sidoqoftë, kjo vitaminë ka një molekulë shumë të paqëndrueshme; kjo është arsyeja pse serumi ynë i pastër aktiv është stabilizuar me ndihmën e Vitaminës E. Shtimi i vitaminës E, e bën këtë serum aktiv të qëndrueshëm me efikasitet të të plotë dhe afatgjatë, dhe në të njëjtën kohë përfitojmë nga veprimi i tyre sinergjik me një efekt të përforcuar.Cilat janë vetitë e Serumit me Vitaminë C?Vitamina C është një antioksidant shumë i fuqishëm, i aftë të neutralizojë veprimin e radikaleve të lirë dhe të kundërveprojë shenjat e plakjes, duke stimuluar prodhimin e kolagjenit. Ai i jep shkëlqim ekstrem lëkurës, duke e bërë atë të freskët dhe rrezatuese: jo më lëkurë e lodhur dhe pa shkëlqim, edhe gjatë ndërrimit të stinëve!Ky aktiv i mrekullueshëm gjithashtu ka një efekt zbutës: lehtëson njollat ​​dhe kompaktëson strukturën e lëkurës.Për një rezultat më të shpejtë kundër njollave, kombinojeni me Serumin aktiv të eko-fermentuar.Për të gjitha këto arsye, ky serum nuk duhet të mungojë në rutinën tuaj të përditshme.Shishja e prodhuar me plastikë të ricikluar pas konsumit, është e pajisur me shtresë anti-UV, në mënyrë që efektiviteti i produktit që përmban brenda të jetë gjithmonë maksimal.

Përdorimi

Mund ta përdorni në mëngjes dhe në mbrëmje në fytyrë të pastruar në dy mënyra:1) Direkt në lëkurë, vetëm ose para kremit, duke aplikuar 2 pika të produktit direkt në fytyrë dhe duke e masazhuar derisa të përthithet plotësisht2) Si përforcues, duke shtuar 1 ose 2 pika të produktit në kremin ose serumin tuaj të preferuar të fytyrës. Do ta bëjë strukturën e kremit shumë më të lehtë në prekje dhe të lehtë për tu përthithur, duke rritur efektivitetin e tij!

Përbërësit

Përbërësit aktivë
  • Vitamina C: veprim ndriçues, antioksidues, zbutës dhe anti-njollë
  • Vitamina E: veprim antioksidant dhe anti-plakje
Përbërësit e tjerë:Aqua, Ascorbyl Glucoside, Propanediol, Glyceryl Caprylate, Glycerin, Tocopherol, Cyamopsis Tetragonoloba Gum, Pentylene Glycol, Glyceryl Undecyle nate, Glycine Soja Oil Unsaponifiables, Helianthus Annuus Seedium Oil Unsapodium Citrate, Citrate

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “SERUM VITAMINË C”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Cfarë pëlqejnë klientët