Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

Home Fytyra Hidratimi KREM HIDRATUES

KREM HIDRATUES

2,600 L

Kremi hidratues Bio-Organik De Saint Hilaire hidraton lëkurën në thellësi dhe e mbron atë nga kushtet e vështira ambientale.

Për të gjitha tipet e lëkurës

Prodhuar në Francë

I çertifikuar Bio-Organik

50ml

Efektet

Me Vaj Esencial Kamomili Roman dhe 6 lloje të tjera vajrash esencialë.Një “minierë ari” me përbërës aktivë natyralë, ky krem përthithet menjëherë nga lëkura duke e hidratuar, ushqyer dhe forcuar atë, dhe duke e mbrojtur nga agresionet e jashtme.I pasuruar me ujra lulesh të Fiordaliso, Kamomilit roman, Livandos dhe gjetheve të Achillea-s, pastron, zbut dhe qetëson lëkurën duke e mbrojtur nga agjentët atmosferikë.Vaji i Avokados, në saj të Vitaminës E që gjendet me shumicë në përbërjen e tij, ushqen dhe hidraton lëkurën. Gjalpi Shea dhe Gjalpi Cupuacu ushqejnë lëkurën duke i dhënë një teksturë të kadifenjtë.Vajrat esencialë të Barbarozës së trëndafiltë, Kamomilit Roman, Drurit të trëndafilit, Patchouli-t, Livandos, Bredhit Douglas dhe Lules së Basanit, ushqejnë lëkurën, e hidratojnë atë, parandalojnë rrudhat e para dhe e forcojnë dhe tonifikojnë lëkurën.Një krem i pasuruar me Vitaminë E natyrale (Tocopherol), që vepron si një antioksidant natyral që parandalon plakjen qelizore të lëkurës.

Përdorimi

Aplikojeni 1-2 herë në ditë në fytyrë dhe gushë, dhe masazhojeni me lëvizje rrethore deri sa të përthithet plotësisht nga lëkura. Për rezultate optimale, përpara përdorimit të kremit,  aplikoni serumin anti-rrudhë De Saint Hilaire

Përbërësit

Anthemis nobilis water*, Achillea millefolium water*, Lavandula angustifolia water*, Centaurea cyanus water*, Cetearyl alcohol caprylic, Octyldodecanol, Sesamum indicum oil*, Spirea ulmaria extract*, Helianthus annuus seed oil*, Butyrospermum parkii butter*, Persea gratissima oil unsaponifiables, Theobroma grandiflorum seed butter*, Cera alba, Glyceryl stearate-cetearyl alcohol-benzyl alcohol, Pelargonium graveolens oil*, Sodium hydroxide, citric acid, Xanthan gum-D-alpha tocopherol-potassium sorbate, Aniba rosaeodora oil*, Anthemis nobilis oil*, Pogostemon cablin oil*, Lavandula angustifolia oil*, Hypericum perforatum oil*, Pseudotsuga menziesii oil*, Citronnellol**, Geraniol**, Citral**, Limonene**, Linalool***Përbërës të çertifikuar AB (Agriculture Biologique – Bujqësia Organike)** Molekula alergjene prezente natyralisht në vajrat esencialëÇertifikimi: EcoCert

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “KREM HIDRATUES”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Cfarë pëlqejnë klientët