0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

Home SuperFoods Sport GUARANA BIO

GUARANA BIO

3,000 L

Guarana është një bimë e pyllit të Amazonës  në Brazil. Farat dhe përbërja kimike e pluhurit të saj është e ngjashme me kafeinën.

Efektet

Përdoret zakonisht për të ndihmuar në kontrollin e peshës meqënëse guarana ndihmon metabolizmin e yndyrave. Guarana përshpejton metabolizmin, mbron trupin nga stresi, forcon sistemin imunitar, redukton ndjenjën e urisë, parandalon lodhjen dhe përmirëson përqëndrimin.

Përdorimi

Rekomandohet të meret 1gr në ditë (1/3 e lugës së cajit). Miksojeni në smoothie, ujë ose çaj. Ka veprim të njëjtë me dy filxhanë kafe. Këshilla: Rekomandohet të mos tejkalohet norma ditore. Mbajeni larg nga fëmijët! Suplement ushqimor i cili nuk përdoret si zëvendësues për një dietë të balancuar dhe të larmishme.

Përbërësit

Pluhuri i Guarana (Paullinia cupana), suplement dietik. Guarana përmban guaraninë, e cila është pothuajse identike me kafeinën ,por kërkon më shumë kohë për tu përthithur në sistemin e qarkullimit të gjakut dhe të jep ndjesi të gjatë dhe të këndshme

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “GUARANA BIO”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Cfarë pëlqejnë klientët