0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

Home SuperFoods Energji GOLDEN CURCUMA LATTE

GOLDEN CURCUMA LATTE

900 L

Golden Curcuma është një pije me turmerik, e pasuruar me kanellë, xhinxher dhe qumësht orizi. Është një burimi i shkëlqyer  antioksidantësh që ndihmon në forcimin e sistemit imunitar dhe rikuperimin e energjisë.

Turmeriku eshtë një erëz me ngjyrë të verdhë të spikatur dhe me shuamë dobi për shëndetin. Ka veti anti-inflamatore, antioksidante, forcon sistemin imunitar dhe përmirëson tretjen.

Kanella është një erëz shumë e dobishme për shëndetin. Ajo forcon sistemin imunitar dhe përmirëson tretjen, rrit energjinë dhe vitalitetin e organizmit, ndihmon në mbajtjen nën kontroll të diabetit dhe përmirëson sistemin kardiovaskular.

Xhinxheri është mjaft i pasur me antioksidandë dhe forcon sistemin imunitar.

Rekomandohet për:

  • Personat që duan një zëvendësues të shëndetshëm dhe natyral të kafes.
  • Personat që kanë lodhje të vazhdueshme dhe u nevojitet energji
  • Personat që duan të forcojnë sistemin imunitar.

Efektet

Golden Curcuma është një zëvendësues i shkëlqyer i kafes, ka veti anti-inflamatore dhe forcon sistemin imunitar duke na mbrojtur nga të ftohtit dhe probleme të tjera shëndetësore. Forcon metabolizmin dhe na bën të ndjehemi me energjikë, duke qenë kështu zgjidhja e duhur për të filluar ditën.Kjo pije mund të konsumohet e ftohtë ose e ngrohtë.

Përdorimi

Doza ditore e rekomanduar është 10 gr (2 lugë caji). Hidheni në një gotë me ujë ose me qumësht dhe përziejeni mirë.

Përbërësit

Qumësht orizi pluhur, turmerik, sheqer kokosi, kanellë, xhinxherMund të përmbajë gjurmë gluteni, arrorësh dhe susami.
Vlerat ushqyese për 100 gPër racion (10 g)
Vlerat energjitike409 kcal / 1711 kJ41 kcal / 171 kJ
Yndyrnanga të cilat yndyrna të ngopura4,5 g2,8 g0,4 g0,3 g
Karbohidratenga të cilat sheqerna81,3 g22,3 g8,1 g2,2 g
Proteina2,4 g0,2 g
Kripë0,2 g0,02 g

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “GOLDEN CURCUMA LATTE”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Cfarë pëlqejnë klientët