0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

postimet e fundit në blog

Home Trajtime Shëndeti Zemra & Enët e Gjakut

Zemra & Enët e Gjakut

Showing 13 – 17 of 17 results

MAGNEZ CITRAT

Magnezi është një mineral mjaft i rëndësishëm për funsksionimin e nervave dhe muskujve, përfshirë muskujt e zemrës. Mungesa e magnezit sjell lodhje, mungesë energjie, përgëndrimi dhe shqetësime muskulore, veçanërisht lodhje dhe ngërçe të muskujve.Dhimbja e kokës është gjithashtu një pasojë e mungesës së magnezit.Një i rritur ka nevojë për rreth 300-400 mg magnez në ditë për një funksionim normal të sistemit nervor dhe muskulor. Personat me aktivitet të lartë fizik kanë nevojë për një sasi më të madhe ditore.Citrati i magnezit është një formë e magnezit, që e bën lehtësisht të përthithshëm nga organizmi. 375 mg magnez për dozëRekomandohet:
 • Personat që merren me sport
 • Personat me mungese magnezi
 • Personat që kanë dhimbje apo ngërçe të vazhdueshme muskulore.
1,200 L
Ofertë!

OK! STEROL FORTE

E testuar klinikisht me formulën 6-në-1 për reduktimin e kolesterolit të keqFormulë e patentuar Lipophytol®; rezultatet e para në vetëm 6 minuta.
 • E vërtetuar klinikisht se redukton në mënyrë natyrale nivelet e kolesterolit të keq
 • Përmirëson shëndetin e zemrës
 • Kontribuon në ruajtjen e niveleve normale të kolesterolit në gjak
 • Përmirëson qarkullimin e gjakut
 • Ndihmon në normalizimin e nivelit të lipideve në gjak
 • Parandalon akumulimin e yndyrës rreth mëlçisë
Studimet kanë treguar se një ulje prej 10% e nivelit të kolesterolit në gjak ul rrezikun e sëmundjeve kardiovaskulare me 19% deri në 54%, në varësi të moshës.8 nga 10 përdorues kanë raportuar përmirësim të nivelit të kolesterolit pas vetëm 14 ditësh përdorimi.
Çmimi origjinal qe: 3,000 L.Çmimi i tanishëm është: 2,100 L.

VAJ ESENCIAL SHEREBELË SCLAREA

Sherebela Sclarea (Clary Sage) ka një histori të gjatë si një bar medicinal. Është një bimë shumëvjeçare nga familja Salvi dhe emri i saj shkencor është Salvia Sclarea. Konsiderohet si një nga vajrat kryesorë për hormonet, veçanërisht tek gratë.Janë bërë shumë studime në lidhje me përfitimet e saj për spazmat, dhimbjet menstruale, afshet dhe çekuilibrimin hormonal. Është e njohur gjithashtu për aftësinë e saj për të rritur qarkullimin e gjakut, për të përmirësuar sistemin e tretjes, shëndetin e syve dhe për të luftuar leuçeminë.Sherebela Sclarea është një nga vajrat më të shëndetshëm, me veti antikonvulsive, antidepresive, antifungale, anti-infektive, antiseptike, antispasmodike, astringente dhe anti-inflamatore. Është gjithashtu një tonik nervor dhe qetësues i fuqishëm.Lehtëson problemet menstruale Ndihmon Balancimin Hormonal Lehtëson pagjumësinë Përmirëson qarkullimin e gjakut etj.
1,800 L

VAJ I FARËS SË ZEZË BIO

Vaji i farës së zezë (Nigella Sativa) ka një përdorim të gjerë rreth 2500 vjeçar dhe gjurmët e përdorimit të tij janë gjetur në qytetërimet e lashta greke dhe egjiptiane. Sot, vaji i farës së zezë konsiderohet si një ilaç universal dhe i jashtëzakonshëm për mirëqënien.Vaji i farës së zezë ka efekte të mrekullueshme, sidomos ndaj sëmundjeve që burojnë nga dobësia dhe inefiçenca e sistemit imunitar. Nga mjekësia moderne pretendohet se ky lloj vaji ka veti kuruese edhe për sëmundje të tilla si AIDS apo sëmundjet tumorale.Kërkimet kanë vërtetuar se ndikimi dhe efikasiteti i vajit të farës së zezë në stimulimin e sistemit imunitar dhe trajtimin e shumë sëmundjeve shtohen kur merret i kombinuar me vajra të tjera, si vaji i ullirit, vaji i lule diellit, vaji i karrotës, vaji i farës së kungullit, vaji i hudhrës, vaji i kamomilit, etj.Efekte shumë të mira si suplement ushqimor me rezultate të shkëlqyera, veçanërisht në periudhën e rritjes, arrihen me kombinimin e tij me mjaltin.Me gjithë këto veti të mira kuruese që përmban fara e zezë, është e vështirë të qëndrojë jashtë vëmendjes.Vitet e fundit në Europë dhe SHBA vërehet të ketë kërkesë të lartë për këtë farë. Në farmacitë gjermane fara e zezë tashmë është e pranishme në formën e saj origjinale si farë, vaj, ose tabletë.
2,000 L

VEIN UP

Vein Up është një pije me aromë portokalli që siguron këmbë të bukura pa variçe. Përbërësit aktivë sigurojnë vena të shëndetshme, që nuk shfaqen në sipërfaqë dhe nuk çahen. Ekstrakti i bimës Gotu Kola ndihmon në mirëfunksionimin e qarkullimit të gjakut, gjë që është thelbësore për vena të shëndetshme. Vitamina C kontribuon në funksionimin normal të enëve të gjakut, pasi është thelbësor në ndërtimin e kolagjenit, i cili është një përbërës shumë i rëndësishëm në enët e gjakut, që u jep atyre fleksibilitet. Fleksibiliteti i enëve është një faktor i rëndësishëm në venat e shëndetshme, pasi venat fleksibël mund t'i rezistojnë presionit më të madh dhe nuk çahen.Rekomandohet për:
 • Personat që rrinë ulur gjatë
 • Personat që kanë probleme me variçet
 • Personat që kanë probleme me kapilarët e kuq
 • Vegjetarianë dhe veganë
1,900 L