Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

VAJ AVOKADO

600 L1,000 L

Vaji bimor i Avocado është një vaj i jashtëzakonshëm për përdorim kozmetik. I pasur me acide yndyrore, vitamina A,B,C,D,E,K,  minerale si bakër, hekur, magnez, fosfori; fitokimikatet si beta-sitosterol, glutathione, etj, është shumë i rekomanduar sidomos për lëkurë të thatë.

Vaji i avokados rekomandohet gjerësisht për personat me lëkurë të thatë dhe te moshat e mëdha, apo dhe në personat që vuajnë nga ekzemat.

Është një element i rëndësishëm për trajtimet kundër diellit apo për lëkurat e dëmtuara nga klima, si hidratimi.
– Eshtë shumë aktiv për të gjitha llojet e lëkurës, kundër tharjes (rekomandohet të përdoret pas dushit, pas rrezeve të diellit ose solarit). Mund të bëhen përzierje të vajit të avokados, jojobës, si dhe vitaminës E, që merret nga vaji i bajames, ushqen lëkurën e fytyrës dhe të trupit, ndihmon qarkullimin e gjakut, në mënyrë stimuluese ndikon në rritjen e indeve dhe qelizave duke rritur forcën e tyre. Përmirëson rezistencën dhe vitalitetin e saj natyror. Ky vaj e mban lëkurën të re, elastike, të fortë dhe në të njëjtën kohë e bën atë të butë, të mëndafshtë dhe të shndritshme

-Mund të përdoret brenda çdo lloj shampoje për flokë normalë dhe për flokë të thatë ne sasi 8-10 gram vaj avokado, duke i dhënë flokëve volum dhe shkëlqim,

-Vaj avokados ushqen lëkurën, rigjeneron qelizat e lëkurës, ndihmon në hidratimin e lëkurës së thatë

SKU: N/A

Efektet

-Trajton aknet,

-Pezmatimin lëkurës ,

-Ekzema,

-Psoriazis,

-Nxit kolagjenin,

-Forcon indet lidhore dhe elasticitetin e lëkurës,

-Antioxidant,

-Kundër plakjes, rudhosjes së lëkurës,

-Zvogëlon rrathët e errëta nën sy ,

-Përmirëson elasticitetin e lëkurës ,

-Shëron plagët, djegjet, zbardhjen e lëkures,

-Oksigjenon dhe ndihmon në qarkullimin e gjakut,

-Ka efekt mbrojtes nga UV.

-I shkëlqyer për rritjen e flokut.

-Artritet.

Përbërësit

Vaj bimor i pastër 100% nga fruti i Avokados (Persea Gratissima), i presuar në të ftohtë.Nuk përmban: Konservantë, ngjyrosës, alergjenë, PEG, substanca sintetike, derivate hidrokarbure, si dhe nuk i është nënshtruar ndonjë procesi kimik rafinimi.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “VAJ AVOKADO”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Cfarë pëlqejnë klientët