0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

VAJ ARNIKE

2,800 L

Vaji i Arnikës ështe një vaj bimor i jashtëzakonshëm për përdorim kozmetik, për kujdesin e lëkurës.

Zotëron veti astringente të dobishëm për lëkurë të papastër dhe të irrituar, në trajtimin e edemave dhe hematomave lokale, si dhe për forcimin e skalpit.

Sipas mjekësisë së lashtë Indiane (Ayurveda), vaji i Arnikës është një vaj ekuilibrues i lëkurës së thatë, delikate dhe të plasaritur.

Efektet

Është një vaj me efekte të larta kundër:
  • Shembjeve,
  • Hematomave,
  • Edemave
  • Qetësues dhe rigjenerues

Përdorimi

 Aplikoni një sasi vaji në zonën e dëshiruar dhe masazhojen butësisht deri sa të përthithet plotësisht nga lëkura.

Përbërësit

Përbërësit funksionalëVajra bimorë të pastër 100%  të ullirit*, susamit*, dhe lulediellit* të presuar në të ftohtë, si dhe lule arnike e tretur** (30%), vitaminë E me origjinë bimore.*99% e përbërësve janë me origjinë nga Agrikultura Biologjike dhe Biodinamike**.PërbërësitOlea europaea oil, Sesamum indicum seed oil, Helianthus annuus seed oil, Arnica montana extract, Tocopherol.ÇERTIFIKIMET: BIO, COSMOS ORGANIC, VEGAN OK, CRUELTY  FREE, LIFEGATE ENERGY

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “VAJ ARNIKE”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Cfarë pëlqejnë klientët