0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

Home SuperFoods Sistemi imunitar MAGNEZ + VITAMINË B-KOMPLEKS

MAGNEZ + VITAMINË B-KOMPLEKS

1,400 L

Ndiheni shpesh të lodhur dhe pa energji? Keni ngërçe të dhimbshme të muskujve pas ushtrimeve dhe doni t‘i ofroni trupit tuaj mbështetje për shërim më të shpejtë?

Magnezi është një mineral që është shumë i rëndësishëm për funksionimin e nervave dhe muskujve, përfshirë muskulin e zemrës.

Mungesa e magnezit mund të shfaqet si lodhje e pakëndshme, mungesë energjie, mospërputhje dhe mosfunksionim i muskujve, veçanërisht si ngërçe të shpeshta të muskujve.

Kompleksi B është një grup vitaminash që janë të rëndësishme për sistemin tonë nervor. Përveç funksionit të tyre të përbashkët, secila prej vitaminave B ka role të tjera të rëndësishme në trupin tonë, të tilla si parandalimi i lodhjes dhe mbështetja e sistemit imunitar.

Acidi folik është i rëndësishëm për funksionimin normal të sistemit imunitar, si dhe për zhvillimin normal të fetusit gjatë shtatzënisë. Vitamina B2 është e rëndësishme për përthithjen dhe metabolizmin e hekurit, përveçse vepron si antioksidant dhe mbron qelizat tona nga stresi oksidativ.

Efektet

Një formulë revolucionare e magnezit dhe vitaminave B për të zvogëluar lodhjen dhe sforcimet

  • Do të mbulojë nevojat tuaja ditore me magnez dhe vitamina B
  • Në trajtë pluhuri me shije të fantastike
  • Ndihmon në zvogëlimin e lodhjes dhe sforcimeve fizike
  • Ndihmon në ruajtjen e funksionit normal të muskujve
  • Kontribuon në funksionet normale të sistemit nervor
  • Pa sheqer

Përdorimi

Doza e rekomanduar ditore është 5 gram (një lugë që gjendet brenda kutisë). Treteni në një gotë me ujë të vakët dhe pijeni.Këshilla:Rekomandohet të mos tejkalohet norma ditore.Mbajeni larg nga fëmijët!Suplement ushqimor i cili nuk përdoret si zëvendësues për një dietë të balancuar dhe të larmishme.

Përbërësit

Magnez + Vitaminë B-kompleks – shtesë dietike.Përbërësit: citrat magnezi, maltodextrin, aromë natyrore portokalli (3%), anti-aderent: fibra bambuje, B-kompleks (B1, B2, B6, B12, acid folik, acid pantotenik, niacinë), glikozid stevioli.
Për dozë (5 g)NRV%
Magnez375 mg100%
Vitaminë B11.1 mg100%
Vitaminë B21.4 mg100%
Vitaminë B61.4 mg100%
Vitaminë B122.5 μg100%
Acid Folik200 μg100%
Acid Pantothenic6 mg100%
Niacinë16 mg100%
* NRV = Vlera referuese e nevojes ditore

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “MAGNEZ + VITAMINË B-KOMPLEKS”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Cfarë pëlqejnë klientët