0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

Home Floket Shampo Për zbokth LOCION KUNDËR ZBOKTHIT

LOCION KUNDËR ZBOKTHIT

1,500 L

• Ribalancon prodhimin e yndyrës

• Parandalon rënien e flokut

• Për të gjitha llojet e flokëve

• Forcon dhe forcon flokët

• Me argjilë, rozmarinë, livando dhe ylang ylang

• Locion 100% natyral i çertifikuar bio

Efektet

Locion natyral i formuluar për të balancuar prodhimin e yndyrës dhe hidratuar skalpin, duke parandaluar dhe trajtuar formimin e zbokthit. Me argjilë jeshile, e pasur me silic e cila forcon dhe forcon flokët, i bën të shëndetshëm dhe parandalon rënien e tyre.Me lëndët e para bimore të biodegradueshme, ato ushtrojnë një veprim larës efektiv dhe delikat. Prania e proteinave bimore vepron në flokë, duke e ristrukturuar atë. Bimët medicinale dhe vajrat bimore të pastër dhe vajrat esencialë të pastër ribalancojnë prodhimin yndyror të skalpit, duke parandaluar formimin e zbokthit. Pa konservues.E veçanta e produkteve Argital është përdorimi i argjilës së gjelbër nga një gurore në pronësi të Argital, e vendosur në jug të Sicilisë, në një vend të pastër, me diell dhe të ajrosur gjatë gjithë vitit. Gërmohet dhe thahet gjatë muajve të verës, kur forcat diellore janë më të forta dhe më intensive, për t’u përdorur gjatë gjithë vitit. Falë kësaj sasie të madhe të dritës dhe nxehtësisë diellore të absorbuar, kjo argjilë mbart veti të jashtëzakonshme. E pasur me kripëra minerale dhe oligoelementë, të cilët kontribuojnë për ta bërë atë veçanërisht aktive. Është midis 6 dhe 16 milionë vjet e vjetër, një periudhë gjeologjike gjatë së cilës Toka ishte veçanërisht e pasur me forca jetike.Një forcë e dobishme që argjila e ka mbajtur të paprekur me kalimin e kohës dhe e cila rikthehet sot sa herë që përdoret në formën e pastës së dhëmbëve, shampos, maskës ose thjesht si pluhur për larje.

Përdorimi

Aplikojeni produktin në flokë të lagur, duke masazhuar për të përmirësuar përthithjen. Lëreni të veprojë për disa minuta më pas shpëlajeni. Shmangni kontaktin me sytë.

Përbërësit

Cocamidopropyl Betaine, Thymus Vulgaris Oil, Rosmarinus Officinalis Leaf Oil, Eucalyptus Globulus Leaf Oil, Lavandula Hybrida Oil*, Cananga Odorata Flower Oil, Mentha Piperita Oil, Pelargonium Graveolens Oil, Cymbopogon Nardus Oil, Citrus Limon Peel Oil, Pinus Mugo Pumilio Twig Leaf Oil, Simmondsia Chinensis Oil, Triticum Vulgare Germ Oil, Ricinus Communis Seed Oil.*Përbërës me prejardhje nga bujqësia organikeÇertifikimi bio-Organik: BDIHNuk përmban: Silikon, Paraben, Parafinë, Vajra Mineralë, DEA, SLS

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “LOCION KUNDËR ZBOKTHIT”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Cfarë pëlqejnë klientët