Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

Home SuperFoods Bukuri BYE BYE FAT EXTREME
Ofertë!

BYE BYE FAT EXTREME

Çmimi origjinal qe: 3,000 L.Çmimi i tanishëm është: 2,100 L.

Djegësi i dhjamit me përbërësin kryesor aktiv ID-alG, i cili, i mbështetur nga studimet klinike, ndihmon në humbjen e dhjamit të trupit dhe rënien në peshë. ID-alG ™ është një ekstrakt i algës kafe të Ascophyllum nodosum, e cila është e pasur me polifenole me zinxhir të gjatë të quajtura florotanina, të cilat pengojnë aktivitetin e dy enzimave kryesore të tretjes, lipazës dhe amilazës.

Rekomandohet për:

– Personat që duan të humbasin peshën trupore

– Personat që duan që duan të përmirësojnë fizikun e tyre

– Personat që duan të tresin dhjamin e trupit

Si funksionon?

ID-alG ™

ID-alG ™ është ekstrakti i algave ngjyrë kafe Ascophyllum nodosum, i cili është i pasur me polifenole me zinxhir të gjatë të quajtur phlorotannins, të cilat pengojnë aktivitetin e dy enzimave kryesore të tretjes, lipazës dhe amilazës.

L-carnitine

L-Carnitine është një aminoacid që është thelbësor për metabolizmin e yndyrës sepse siguron që acidet yndyrore me zinxhirë të gjatë të transferohen në mitokondri, ku konvertohen në energji.

L-tyrosine

L-tirosina kontribuon në sintezën normale të katekolaminave, e cila gjithashtu përfshin adrenalin, noradrenalinë dhe dopaminë.

Vitamina C

Vitamina C është një antioksidant i rëndësishëm që mbron qelizat tona nga stresi oksidativ. Është e nevojshme për funksionimin normal të eshtrave, dhëmbëve, kërcieve, mishrave të dhëmbëve, lëkurës dhe enëve të gjakut.

Efektet

ID-alG ™ frenon aktivitetin e lipazës (një enzimë që shpërbën yndyrnat) deri në 63% dhe aktivitetin e amilazës (një enzimë që shpërbën karbohidratet) deri në 77%.Amilaza zbërthen molekulat e karbohidrateve në molekula më të thjeshta sheqeri, ndërsa lipaza zbërthen molekulat e yndyrës në acide yndyrore dhe glicerol.Me frenimin e lipazës dhe amilazës, ID-alG ™ parandalon ndarjen e karbohidrateve dhe yndyrnave dhe në këtë mënyrë, përthithjen e tyre nga organizmi; si pasojë zvogëlon peshën e trupit, si dhe tret dhjamin e barkut dhe të organeve të brendshme.L-Karnitina përshpejton djegien e dhjamit, ndërsa L-tiroksina kontribuon në sintezën normale të katekolaminave, ku përfshihen gjithashtu adrenalina, noradrenalina dhe dopamina.

Përdorimi

Rekomandohet që dy herë në ditë të përzjeni 5 g (1 lugë që e ka brenda) në një gotë me ujë. Këshillojmë ta konsumoni para vakteve kryesore.

Këshilla: Mos e tejkaloni sasinë ditore të rekomanduar. Një suplement ushqimor nuk është zëvendësues për një dietë të ekuilibruar dhe të larmishme. Ruhet në një vend të freskët dhe të thatë. Mbajeni larg fëmijëve!

Përbërësit

maltodextrin, erythritol sweetener, vitamin C (ascorbic acid), ID-alG ™, natural lemon aroma (4%), L-carnitine, L-tyrosine, anti-adherent: bamboo fiber, natural beetroot dye (1.5%) , sweetener steviol glycosides.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “BYE BYE FAT EXTREME”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Cfarë pëlqejnë klientët