0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

Home Fytyra Hidratimi BIO SUN CARE SPF-50

BIO SUN CARE SPF-50

2,000 L

SIGURON MBROJTJE NGA DIELLI DHE HIDRATIM NË THELLËSI TË FYTYRËS

BIO-SUN CARE SPF 50 është një krem hidratant i gjeneratës së re “photostable screens”.

Siguron nëpërmjet mbrojtjes ndaj diellit dhe forcimit të filmit hidrolipidik të dermës një lëkurë të butë, tepër elastike dhe të shëndetshme, pa plakje të parakohëshme dhe pa theksim të rrudhave, shenjave ose njollave kafe, pa tharje të lëkurës

Një mbështetës i shkëlqyer i make up-it dhe një krem ideal për gratë në periudhën e menopauzës, të cilat rrezikohen nga tharja dhe plakja e fytyrës.

40ml

Efektet

Karakteristikat:1. Ka NMF (Natural Moisturizing Factors – Përbërës Hidratues Natyralë) të lartë zbutës – 94% Bio-Organik. 2. Pa Paraben. 3. I përshtatshëm për moshat 15+. 4. I përshtatshëm për të gjitha tippet e lëkurës. 5. Veprim intensiv dhe i shumëfishtë. 6. I rekomandueshëm për të gjitha llojet e fytyrës. 7. Nuk hiqet nga djersitja. 8. Efekt Mat (Nuk lë shenja të yndyrës në lëkurë). 9. Përhapet mjaft lehtë në fytyrë. 10. Hipoalergjik. 11. Make-up zgjat pa ndikuar dhe çrregulluar prodhimin e sebumi-it në lëkurë. 12. “Non – Comedogenic” (nuk i bllokon poret e lëkurës).
Efektet:1. Ka spektër të gjerë mbrojtës. Mbron fytyrën nga rrezatimi UVA & UVB. 2. Ruan fytyrën nga skuqja, nxirja prej rrezeve të diellit dhe nga alergjia nga drita. 3. Hidratim i thellë në të tri shtresat e lëkurës. Mbron barrierën hidro-lipidike dhe barrierën e dermës. 4. Mbrojtje e qëndrueshme kundër diellit, për një kohë të gjatë. 5. Mbron lëkurën nga ndotja e mjedisit 6. Ushqen fytyrën me lipide dhe proteina.

Përdorimi

Pas larjes dhe me ujë të ngrohtë dhe me sapun, thajeni mirë dhe masazhoni në mënyrë delikate dhe me lëvizje rrethore lëkurën e fytyrës, qafës dhe të dekoltesë. Në rastet e intesitetit të lartë të rrezeve dhe ekspozimit të gjatë në diell, aplikoni kremin çdo 2 orë.Personat që mund ta aplikojnë:Kremi BIO-SUN CARE SPF 50 është i rekomandueshëm të përdoret nga të gjithë personat mbi moshën 15 vjeç, të cilët janë të ekspozuar nga rrezet e shtuara të diellit. Është mjaft efektiv sidomos për gratë në periudhën post-menopauzë, të cilat rrezikohen nga tharja dhe plakja e lëkurës.Nuk ka efekte anësoreNdërveprimi me produkte të tjera:Asnjë lloj nga produktet e tjera që ju mund të përdorni nuk bie në kundërshtim me kremin BIO-SUN CARE SPF 50.Ruhet në ambient të freskët. Pas përdorimit, mbylleni mirë kapakun.

Përbërësit

Vitamin E, Glycerol, Coconut Oil, Myritol 318, Titanium Dioxide, Neo Heliopan BB, Neo Heliopan MBC, Neo Heliopan Hydro.Produkti është natyral, nuk përmban paraben dhe asnjë aplikim tjetër substancash jo-organike.Përmbajtja organike në total: 94% Faktori mbrojtës nga dielli (Sun Protect Factor): SPF 50

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “BIO SUN CARE SPF-50”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Cfarë pëlqejnë klientët