0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

Home SuperFoods Energji BIO RICE DRINK & COCONUT

BIO RICE DRINK & COCONUT

1,200 L

Kërkoni një alternativë të shëndetshme, vegane dhe të shijshme të qumështit të lopës?Një përzierje bimore Bio-Organike me bazë orizin është më e shëndetshme dhe me një popullaritet në rritje si zëvendësues i qumështit të lopës.

Shtesa e qumështit të kokosit i jep një shije ekstremisht të freskët, me aromë arre kokosi. Është një alternativë e shkëlqyer për personat që kanë probleme me intolerancën ndaj laktozës dhe alergji të ndryshme. Është super e lehtë të përgatitet dhe të ruhet. Me 250 gr mund të përgatisni 2.5 litra pije. Pija e orizit është një alternativë për të përgatitur drithrat e mëngjesit, smoothie të shëndetshëm, ëmbëlsira dhe për ta shtuar në kafe. Mund t’ja shërbeni dhe fëmijëve si një produkt të sigurtë.

Efektet

Përfitimet e shëndetit të pijes së orizit.
 1. E shëndetshme për zemrën. Kjo pije nuk përmban kolesterol, dhe për këtë arsye është një alternativë e sigurtë për personat me kolesterol të lartë.
 2. Për personat intolerantë ndaj glutenit. Laktoza është një tip sheqeri që konsiston në dy tipe të thjeshta sheqeri: glukoza dhe galaktoza. Intoleranca ndaj laktozës shkaktohet nga mungesa e laktazës në zorrën e hollë. Laktaza është një enximë që nevojitet për të tretur sheqerin e qumështit.
Pija e orizit nuk përmban laktozë dhe është një zëvendësues i qumështit në personat me probleme të metabolizmit të laktozës.
 1. E përshtatshme personat me alergji nga proteinat e qumështi
Në personat që kanë alergji nga qumështi i lopës,sistemi imuntar mbivepron në proteinat e qumështit. Kjo shkakton simptoma alergjie menjëherë pas konsumimit ose pas pak orësh. Personat që janë alergjikë ndaj proteinave të qumështit mund të pësojnë dëmtime qelizore. Pija e orizit është një alternativë perfekte e qumështit të lopës pasi nuk përmban proteina qumështi. Pse pija e orizit e Nature’s Finest është ndryshe nga pijet e ngjashme në markete?
 • Sepse është pluhur dhe konsumohet e freskët, e sapopërgatitur
 • Totalisht pa sheqer të shtuar.
 • 100% me origjinë natyrale
 • E çertifikuar Bio-Organike
 • Shije e jashtëzakonshme
 • Komode për ta pasur me vete
 • Mund ta përzjeni me gjithçla
 • E këshillueshme për të gjitja moshat
 • Vegan,
 • Prodhuar në EU,
 • Jo OMGJ.
Rekomandohet për:
 • Personat që duan një alternativë të qumështit të lopës.
 • Personat që janë intolerantë ndaj laktozës
 • Personat alergjikë
 • Veganët dhe vegjetarianët
 • Personat që mbajnë dietë
 • Personat që duan një jetë të shëndetshme

Përdorimi

Përzieni dy lugë gjelle (20 g) në një gotë me ujë të ngrohtë ose të ftohtë.

Përbërësit

Pluhur pije orizi * (Oriz *, beta glucan tërshëre, vaj luledielli *, kripë), qumësht kokosi pluhur* (krem kokosi *, maltodekstrinë orizi *) (10%).* Bio-Organike
Vlerat ushqyeseper 100 gper serving (20g)
Vlera energjitike418 kcal / 1749 kJ84 kcal / 350 kJ
Yndyrna nga të cilatYndyrna të ngopura7.5 g6.7 g1.5 g1.3 g
Karbohidrate, nga tëCilat sheqerna87 g19 years old17 g4 g
Proteina0.8 g0.2 g
Kripë0.2 g0.04 g

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “BIO RICE DRINK & COCONUT”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Cfarë pëlqejnë klientët