0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ne Tirane dhe mbi 8,000 lekë në qytete të tjera!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

Home SuperFoods Bukuri BIO FEMALE POWER

BIO FEMALE POWER

1,900 L

Bio Female Power është një përzierje 100% organike me përmbajtje të bimëve: Mucuna Pruriens, Shatavari, Schisandra, Maca, Kanellë dhe Sheqer Palme Kokosi.

Rekomandohet për të gjitha femrat që kanë:

– probleme hormonale
– vështirësi dhe mestruacione të çrregullta

– probleme me gjumin

– probleme me sistemin nervor

– probleme gjatë periudhës së menopauzës

– probleme me infertilitetin

– problem PMS (Premenstrual syndrome)

Efektet

Bio Female Power është një produkt enkas për gratë, pasi kombinimi i superfood-eve të përmendura:
  • Siguron funksionimin optimal të sistemit riprodhues të femrave,
  • Rikthen ekuilibrin hormonal,
  • Rregullon menstruacionet,
  • Lehtëson simptomat PMS,
  • Kujdeset për energjinë mendore,
  • Stimulon funksionimin e hormoneve femërore
Simptomat PMS (Premenstrual syndrome) i referohen simptomave fizike dhe emocionale që ndodhin gjatë një ose 2 javëve përpara periodave. Këto simptoma shpesh janë të ndryshme në persona të ndryshëm, por më të zakonshmet janë aknet, gjiri i forcuar, fryrje barku, ndjenjë dobësie, nervozizëm dhe ndryshime të papritura humori.Shatavari i ndihmon gratë të kapërcejnë të gjitha problemet që kanë të bëjnë me hormonet, duke parë që  formula lehtëson simptomat e saj dhe rregullon problemet që lindin për shkak të inflamacionit të gjëndrave, dhe rrjedhimisht aktiviteteve hormonale të pabalancuara. Shatavari mbron dhe rigjeneron sistemin  riprodhues femëror, mund të ndihmojë në nxitjen e simptomave para dhe pas periudhës, ndihmon në rregullimin e cikleve menstruale, ndihmon në uljen e simptomave të lidhura me klimakteriumin dhe histerektominë, ndihmon në problemet e infertilitetit. Për shkak se përzierja përmban mucuna pruriens, gjithashtu mund të përdoret si një ndihmë në humbjen e peshës, pasi nxit metabolizmin e karbohidrateve dhe ul nivelet e sheqerit në gjak.

Përdorimi

Rekomandimi ditor është 5 g (1 lugë çaji). Përzjejeni me pijen tuaj të preferuar.Këshilla:Rekomandohet të mos tejkalohet norma ditore.Mbajini larg fëmijëve!Nuk rekomandohet përdorimi gjatë shtatzanisë ose periudhës së laktacionit.Suplement ushqimor i cili nuk duhet përdorur si zëvendësues për një dietë të balancuar dhe të larmishme.

Përbërësit

Pluhur Mucuna pruriens, pluhur Shatavari (Asparagus racemosus), sheqer kokosi, pluhur Schisandra chinensis, pluhur Maca (Lepidium meyenii), pluhur kanelle (kanellë cassia)
Vlerat ushqyesepër 100 g
energy1417 kJ/338 kcal
fat2,51 g
saturated fat0,87 g
crbohydrate57,45 g
sugar19,33 g
fiber17,91 g
protein13,1 g
salt0,21 g

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “BIO FEMALE POWER”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Cfarë pëlqejnë klientët