Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

Home SuperFoods Sport ASHWAGANDHA BIO POWDER

ASHWAGANDHA BIO POWDER

1,500 L

Për shkak të  vetive të saj rinovuese Ashwagandha është i njohur edhe si qershi e  dimrit ose ginseng indian.

Kjo është një nga bimët indiane më të rëndësishme. Për shkak të ndikimit të jashtëzakonshëm që  ka në humorin  tonë, ai gjithmonë ka qenë shumë i vlerësuar në mjekësinë Ayurvedike.

Ka veti të fuqishme adaptogjene, që do të thotë se ndihmon trupin në reagimin mbrojtës ndaj stresit dhe ka aftësinë për të rivendosur ekuilibrin në funksionimin e hormoneve.

Është një antioksidant i fuqishëm dhe i mbron qelizat nga dëmtimi që vjen nga stresi oksidativ.

Ajo kontribuon në shëndetin e lëkurës dhe ka një efekt të dobishëm në sistemin kardiovaskular.

Kush mund ta përdorë:

  • Të gjithë ata që duan të arrijnë një ekuilibër në organizëm.
  • Të gjithe ata që janë nën stres.
  • Atletët dhe persona që merren me fitness

Efektet

Ashwagandha qetëson dhe forcon trupin kundër stresit.Të ndihmon për të pasur një gjumë të qetë dhe stimulon rigjenerimin e hormoneve; në mëngjes ne zgjohemi të rivitalizuar dhe të fortë.Është e rëndësishme për meshkujt dhe për femrat pasi rigjeneron organet riprodhuese, stimulon fertilitetin dhe ruan vitalitetin, gjallërinë.Ndihmon personat që kanë problemet konjiktive, duke përmirësuar përqëndrimin.

Përdorimi

Rekomandohet të meret 3 gr në ditë (1 lugë kafe) .Përzjejeni në çaj ose pije të tjera të nxehta ose smoothies.Nëse e konsumoni cdo ditë rekomandohet të konsumohet në darkëKëshilla:Rekomandohet të mos tejkalohet norma ditore.Mbajini larg nga fëmijët.Nuk rekomandohet të përdoret gjatë shtatzanisë ose periudhës së laktacionit, si dhe për personat që vuajnë nga tiroidet dhe marrin kortikosteroide.

Përbërësit

Pluhuri i rrënjëve të  Ashwagandha(Withania somnifera) , suplement dietik.
Vlerat ushqyeseper 100 g
energy1159 kJ/277 kcal
fat0,3 g
saturated fat0,1 g
carbohydrate46,9 g
sugar10,7 g
fiber36 g
protein3,7 g
salt0,62 g

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “ASHWAGANDHA BIO POWDER”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Cfarë pëlqejnë klientët