0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ne Tirane dhe mbi 8,000 lekë në qytete të tjera!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

Vaj argani: Përdorimet e vajit të arganit për lëkurën & flokët

Vaj argani për lëkurën dhe flokët është një vaj i çmuar që vjen nga bërthama e vajit të arganit, dhe ka përfitime të shumta. Le të shohim disa nga këto përfitime:

 1. Për lëkurën:
  • Hidratim dhe shkëlqim: Vaji i arganit është i pasur me vitaminë E dhe acide yndyrore esenciale. Aplikimi i tij para se të shkoni në shtrat mund të sjellë lëkurë të butë, të shëndetshme dhe me shkëlqim.
  • Parandalon plakjen e hershme: Vaji i arganit të ndihmon në parandalimin e shenjave të hershme të plakjes nga rrezet e diellit dhe ndotja e mjedisit.
  • Trajton aknet dhe plagët: Përmban antioksidantë dhe është një anti-inflamator i shkëlqyer për lëkurën.
  • Parandalon hiperpigmentimin: Mund të ndihmojë në parandalimin e kancerit të lëkurës dhe melanomave.
 2. Për flokët:
  • Fortëson dhe ushqen: Vaj argani mund të ndihmojë në rritjen e fortesës së flokëve dhe t’i japë atyre një pamje të shëndetshme.
  • Parandalon rënien e flokëve: Përdorimi i vajit të arganit mund të ndihmojë në parandalimin e rënies së flokëve.
  • Formëson dhe jep shkëlqim: Mund të përdoret për të formuar flokët dhe për t’u dhënë atyre një shkëlqim të bukur.

Përdorime të tjera:

 • PËR RIGJENERIMIN E LËKURËS
 • MASKË KUNDER RRUDHAVE
 • MASKË PËR FYTYRËN
 • MASKË PËR LËKURË TË THATË
 • KUNDËR PIKAVE TË ZEZA NË FYTYRË
 • SCRUB PËR TRUPIN
 • PËR FORCIMIN, ELASTICITETIN DHE NGRITJEN E GJINJVE
 • KUNDËR CELULITIT
 • KUNDËR AKNEVE
 • KUNDËR STRIJAVE (pas shtatzënisë dhe rënies së menjëhershme në peshë)
 • KUNDËR PSORIAZËS, EKZEMAVE, DERMATITEVE DHE SËMUNDJEVE TË TJERA TË LËKURËS
 • PËR MBYLLJEN E PLAGËVE NË LËKURË
 • KUNDËR RREZEVE UV
 • PËR BUZËT
 • KUNDËR IRRITIMEVE TË DEPILIMIT
 • PËR FLOKËT E DËMTUAR
 • PËR THONJTË
 • PËR RELAKSIMIN E MUSKUJVE
 • KUNDËR DHIMBJEVE TË ARTIKULACIONEVE

Vaj argani për lëkurën dhe flokët është një vaj i çmuar që vjen nga bërthama e vajit të arganit, dhe ka përfitime të shumta. Le të shohim disa nga këto përfitime:

 1. Për lëkurën:
  • Hidratim dhe shkëlqim: Vaji i arganit është i pasur me vitaminë E dhe acide yndyrore esenciale. Aplikimi i tij para se të shkoni në shtrat mund të sjellë lëkurë të butë, të shëndetshme dhe me shkëlqim.
  • Parandalon plakjen e hershme: Vaji i arganit të ndihmon në parandalimin e shenjave të hershme të plakjes nga rrezet e diellit dhe ndotja e mjedisit.
  • Trajton aknet dhe plagët: Përmban antioksidantë dhe është një anti-inflamator i shkëlqyer për lëkurën.
  • Parandalon hiperpigmentimin: Mund të ndihmojë në parandalimin e kancerit të lëkurës dhe melanomave.
 2. Për flokët:
  • Fortëson dhe ushqen: Vaj argani mund të ndihmojë në rritjen e fortesës së flokëve dhe t’i japë atyre një pamje të shëndetshme.
  • Parandalon rënien e flokëve: Përdorimi i vajit të arganit mund të ndihmojë në parandalimin e rënies së flokëve.
  • Formëson dhe jep shkëlqim: Mund të përdoret për të formuar flokët dhe për t’u dhënë atyre një shkëlqim të bukur.

Përdorime të tjera:

 • PËR RIGJENERIMIN E LËKURËS
 • MASKË KUNDER RRUDHAVE
 • MASKË PËR FYTYRËN
 • MASKË PËR LËKURË TË THATË
 • KUNDËR PIKAVE TË ZEZA NË FYTYRË
 • SCRUB PËR TRUPIN
 • PËR FORCIMIN, ELASTICITETIN DHE NGRITJEN E GJINJVE
 • KUNDËR CELULITIT
 • KUNDËR AKNEVE
 • KUNDËR STRIJAVE (pas shtatzënisë dhe rënies së menjëhershme në peshë)
 • KUNDËR PSORIAZËS, EKZEMAVE, DERMATITEVE DHE SËMUNDJEVE TË TJERA TË LËKURËS
 • PËR MBYLLJEN E PLAGËVE NË LËKURË
 • KUNDËR RREZEVE UV
 • PËR BUZËT
 • KUNDËR IRRITIMEVE TË DEPILIMIT
 • PËR FLOKËT E DËMTUAR
 • PËR THONJTË
 • PËR RELAKSIMIN E MUSKUJVE
 • KUNDËR DHIMBJEVE TË ARTIKULACIONEVE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

spot_img

postimet e fundit në blog