0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ne Tirane dhe mbi 8,000 lekë në qytete të tjera!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

Home Trajtime Shëndeti Lëkura GJALPË SHEA DUDU PËR LËKUREN

GJALPË SHEA DUDU PËR LËKUREN

2,000 L
  • 100 % natyral
  • I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës dhe veçanërisht për lëkurën me probleme siç janë neurodermatiti, ekzema, psoriazis dhe aknet.
  • Me aromë freskie natyrale
  • Veçanërisht i përshtatshëm për bebe dhe fëmijë.

Efektet

Gjalpi natyral Dudu-Shea® është një produkt Nigerian i cilësisë më të lartë, i cili ka qenë prej kohësh i njohur në Afrikë si një burim i bukurisë natyrore dhe mirëqenies. Dudu-Shea® është një gjalpë i pastër shea, i përftuar në mënyrë tradicionale nga arrat e pemës së sheas (karitè) dhe konsiderohet hidratues natyral i pasur me vitamina. Ky gjalp është përftuar nga presimi në të ftohtë (jo i rafinuar), proces që ruan cilësinë më të  lartë me të gjitha vitaminat. Ëhstë  paketuar në vazo qelqi kundër rrezeve ultravjollcë, e cila e ruan dhe e mbron faktorët e jashtëm. Dudu-Shea® jonë është unik dhe pjesa e dyllit të sheas përftohet në një proces të veçantë, që e bën të mund të depërtojë në mënyrë optimale në të gjitha shtresat e lëkurës dhe t’i sigurojë asaj të gjitha ushqyesit për lëkurë të shëndetshme. Në kujdesin e bukurisë afrikane, gjalpi shea vlerësohet shumë për vetitë e tij antibakteriale, hidratuese dhe anti-inflamatore. Natyraliteti dhe efektet e dobishme në lëkurë janë të dukshme që në përdorimin e parë.I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës dhe veçanërisht për lëkurën me probleme siç janë neurodermatiti dhe aknet.Varianti Dudu-Shea® Fresh është prodhuar eksluzivisht për tregun europian, si një version i freskët plot aromë natyrale i gjalpit tradicional.

Përdorimi

Gjalpi shea natyral mund të përdoret si krem ​​për fytyrën, për kujdesin e buzëve ose si një krem ​​ trupi (përfshirë kujdesin pas diellit). Fërkoni pak krem ​​në pëllëmbët e duarve, për ta bërë më të  butë dhe e zhdërvjellët për shkak të nxehtësisë së trupit dhe përhapeni në fytyrë, duar, këmbë ose në të gjithë trupin.Veçanërisht i përshtatshëm për bebe dhe fëmijë.

Përbërësit

100% gjalpë shea afrikane i presuar në të ftohtë.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “GJALPË SHEA DUDU PËR LËKUREN”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Cfarë pëlqejnë klientët