0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

Home SuperFoods Sport BIO HEMP PROTEIN POWDER

BIO HEMP PROTEIN POWDER

1,900 L

Proteina e kërpit merret nga farat e tij.  Hemp protein powder e Nature’s Finest përmban me shumicë proteina dhe acide yndyrore të pangopura.

Proteina e kërpit përmban një sasi të madhe të mineraleve: kalium,magnez,hekur dhe fosfor.

Rekomandohet:

  • Personat vegjetarianë dhe veganë
  • Personat që merren me palestër dhe aktivitete fizike

Efektet

Proteinat kontribuojnë në rritjen dhe ruajtjen e  masës  muskulore. Zëvendësimi i yndyrnave të ngopura me ato të pangopura në dietë ndihmon në mbajtjen në kontroll të përqëndrimit të kolesterolit në gjak.Kaliumi luan rol në funksionimin e muskujve.Hekuri ndihmon në reduktimin e lodhjes dhe luan rol në formimin e rruazave të kuqe të gjakut dhe hemoglobinës..Fosfori dhe magnezi ndihmojnë në përshpejtimin e metabolizmit.

Përdorimi

Përzjeni 2 lugë gjelle (më shumë për atletët aktivë) të proteinës së kërpit çdo ditë në pijen e preferuar.Këshilla:Suplement ushqimor i cili nuk përdoret si zëvendësues për një dietë të balancuar dhe të larmishme.

Përbërësit

100% Pluhur proteinik I kërpit , suplement dietik 
  • I pasur me proteina, dhe fibra dietike, Burim kaliumi, magnezi, hekuri. fosfori
Vlerat ushqyeseper 100g
energy1449 kJ / 348 kcal
fat12,5 g
 saturated fat0,1 g
 mono unsaturated fat.1,32
 poli unsaturated fat9,5 g
carbohydrate4 g
 sugar0 g
fiber26,72 g
protein41,4 g
salt0,01 g
RDI per 100g
potassium1420 mg71 %
magnesium630 mg168 %
iron9 mg64 %
phosphor2110 mg301 %
  • Rekomandohet të merret mesatarisht për një të rritur (8400 kJ / 2000 kcal).
  • Përmbajtja e kripërave është pasojë e prezencës natyrore të sodiumit.
 

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “BIO HEMP PROTEIN POWDER”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Cfarë pëlqejnë klientët