0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

Home SuperFoods Sistemi imunitar ASHWAGANDHA TABLETA BIO

ASHWAGANDHA TABLETA BIO

2,000 L

Për shkak të  vetive të saj rinovuese Ashwagandha është i njohur edhe si qershi e  dimrit ose ginseng indian.

Kjo është një nga bimët indiane më të rëndësishme. Për shkak të ndikimit të jashtëzakonshëm që  ka në humorin  tonë, ai gjithmonë ka qenë shumë i vlerësuar në mjekësinë Ayurvedike.

Ka veti të fuqishme adaptogjene, që do të thotë se ndihmon trupin në reagimin mbrojtës ndaj stresit dhe ka aftësinë për të rivendosur ekuilibrin në funksionimin e hormoneve.

Është një antioksidant i fuqishëm dhe i mbron qelizat nga dëmtimi që vjen nga stresi oksidativ.

Ajo kontribuon në shëndetin e lëkurës dhe ka një efekt të dobishëm në sistemin kardiovaskular.

Kush mund ta përdorë:

  • Të gjithë ata që duan të arrijnë një ekuilibër në organizëm.
  • Të gjithe ata që janë nën stres.
  • Atletët dhe persona që merren me fitness

Efektet

Ashwagandha qetëson dhe forcon trupin kundër stresit.Të ndihmon për të pasur një gjumë të qetë dhe stimulon rigjenerimin e hormoneve; në mëngjes ne zgjohemi të rivitalizuar dhe të fortë.Është e rëndësishme për meshkujt dhe për femrat pasi rigjeneron organet riprodhuese, stimulon fertilitetin dhe ruan vitalitetin, gjallërinë.Ndihmon personat që kanë problemet konjiktive, duke përmirësuar përqëndrimin.

Përdorimi

Rekomandohet të merren 1-3 tableta në ditë.Nëse e konsumoni cdo ditë rekomandohet të konsumohet në darkëKëshilla:Rekomandohet të mos tejkalohet norma ditore. 

Përbërësit

Tableta bio-organike nga pluhuri i rrënjëve të  Ashwagandha (Withania somnifera) , suplement dietik.
Vlerat ushqyeseper 100 g
energy1159 kJ/277 kcal
fat0,3 g
saturated fat0,1 g
carbohydrate46,9 g
sugar10,7 g
fiber36 g
protein3,7 g
salt0,62 g
 

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “ASHWAGANDHA TABLETA BIO”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Cfarë pëlqejnë klientët