0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

postimet e fundit në blog

Lëkura

Showing 13 – 20 of 20 results

PLANT COLLAGEN + HYALURON

Një suport vegan i kolagjenit me acid hialuronik, për lëkurë të shëndetshme, dhe për të stimuluar prodhimin natyral të kolagjenit nga lëkura.
 • Ndihmon për të mbajtur një lëkurë të shëndetshme
 • Kujdeset për elasticitetin e lëkurës
 • Ndihmon në prodhimin natyral të kolagjenit që fillon të pakësohet me kalimin e viteve
 • Mbron qelizat nga stresi oksidues
 • Me acidi hialuronik të shtuar në përmbajtje
 • Pa sheqer shtesë
 • I përshtatshëm dhe për veganët
2,500 L

SAPUN BIO DUDU OSUN

SAPUN I ZI AFRIKANPËR TË GJITHA TIPET E LËKURËSI çertifikuar Bio-Organik
850 L

SAPUN ME HUMULUS & LIMON

PËR LËKURË TË YNDYRSHME DHE ME AKNEPastrues për lëkurë të papastër dhe me akne.Për fytyrë dhe trup.I testuar dermatologjikisht.
500 L

VAJ ESENCIAL PEMA E ÇAJIT

Vaji esencial i pemës së çajit (tea tree oil) ka vlera të jashtëzakonshme kundër akneve. Veprimi antibakterial dhe anti-inflamator e bëjnë këtë lloj vaji një trajtues të shkëlqyeshëm kundër akneve
1,500 L

VAJ ESENCIAL RIGONI

VAJ ESENCIAL RIGONIVaji i rigonit është një vaj esencial i fuqishëm i nxjerrë nga bima e rigonit, i cili mund të konkurojë mjaft mirë me antiobiotikët, kur bëhet fjalë për trajtimin dhe parandalimin e llojeve të ndryshëm të infeksioneve.
2,000 L

VAJ ROSEHIP

Ky vaj cilësohet si një nga vajrat më të mirë për rrudhat dhe njollat nga plakja, si dhe për reduktimin e strijave, çikatriçeve dhe shenjave në lëkurë.I nxjerrë nga farat e bimës Rosehip, ky vaj është një nga trajtimet më të shkëlqyera anti-age. Pse është kaq i mirë për shëndetin e lëkurës ky vaj? Është i mbushur me kaq shumë lëndë ushqyese të njohura që rrisin shëndetin e lëkurës dhe kanë efekte kundër plakjes.Vaji rosehip, i quajtur edhe vaji i farës Rosehip, është një burim i pasur i acideve esenciale yndyrore (EFA), duke përfshirë acidin oleik, palmitik, linoleik dhe acidin gama linolenik  (GLA). Janë perfektë në luftimin e thatësisë së lëkurës dhe reduktimin e shfaqjes së linjave në fytyrë.Rosehip është një nga bimët më të pasura me vitaminë C. Ky është një plus shumë i madh për reduktimin e  plakjes duke qenë se vitamina C ndihmon në prodhimin e kolagjenit, që fatkeqësisht reduktohet me rritjen në moshë. Shtimi i produkteve të pasura me vitaminë C, si vaji i Rosehip, në rutinën tuaj të bukurisë, çojnë në nxitjen e kolagjenit dhe shmangien e shënjave të plakjes.
1,500 L

VEIN UP

Vein Up është një pije me aromë portokalli që siguron këmbë të bukura pa variçe. Përbërësit aktivë sigurojnë vena të shëndetshme, që nuk shfaqen në sipërfaqë dhe nuk çahen. Ekstrakti i bimës Gotu Kola ndihmon në mirëfunksionimin e qarkullimit të gjakut, gjë që është thelbësore për vena të shëndetshme. Vitamina C kontribuon në funksionimin normal të enëve të gjakut, pasi është thelbësor në ndërtimin e kolagjenit, i cili është një përbërës shumë i rëndësishëm në enët e gjakut, që u jep atyre fleksibilitet. Fleksibiliteti i enëve është një faktor i rëndësishëm në venat e shëndetshme, pasi venat fleksibël mund t'i rezistojnë presionit më të madh dhe nuk çahen.Rekomandohet për:
 • Personat që rrinë ulur gjatë
 • Personat që kanë probleme me variçet
 • Personat që kanë probleme me kapilarët e kuq
 • Vegjetarianë dhe veganë
1,900 L

XHEL KUNDËR STRIJAVE & SHENJAVE

XHELI TOTAL BODY ME MUKUS KËRMILLI 90% është një xhel kozmetik eko-biologjik, me përdorim të shumëfishtë për fytyrën dhe trupin.Përqindja e lartë e mukusit të kërmillit në formulën e tij, siguron rezultate të shkëlqyera kundër:Strijave, akneve, njollave të lëkurës, humbjes se tonit dhe shkëlqimit të lëkurës, dehidratimit, celulitit dhe rrudhave.
4,500 L